سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :استاندار گیلان در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی استان با تسلیت مجدد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: این مرد بزرگ و تاریخ ساز در قلب همه ملّت جای داشت و حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر این مبارز انقلابی گواه این مدعاست.

محمدعلی نجفی به حضور چهره‌های مختلف در حسینیه جماران جهت وداع با این مرد بزرگ اشاره کرد وافزود: همه به بزرگی این مبارز انقلابی ایمان داشتند و آثار و خدمات این مرد بزرگ هرگز از اذهان فراموش نمی‌شود.

وی اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نزدیک به 60 سال در عرصه‌های مختلف انقلاب نقش آفرین بوده و در سفر به گیلان که جزو آخرین سفرهای این مرد بزرگ بود توصیه‌های زیبایی در منطقه آزاد انزلی که با اندیشه بلند ایشان شکل گرفت، داشتند و امروز نیز آثار و خدمات این اندیشه را شاهد بوده و در آینده نیز بیشتر خواهیم دید.

استاندار گیلان به حضور دوستداران گیلانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم اشاره کرد و افزود: سیل عظیمی از تمامی اندیشه‌ها و سلیقه‌ها در این مراسم حضور یافتند و همه به بزرگی این مرد ایمان داشتند.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنان خود گزارش‌های ارائه شده از سوی مدیران را گویای توسعه استان در بخش‌های مختلف دانست و افزود: تلاش ویژه‌ای در استان در حال شکل‌گیری است و توفیقات خوبی در بخش‌های مختلف استان حاصل گردیده است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید کارنامه خوب و قابل قبولی در گیلان دارد افزود: خوشبختانه با تلاش‌های خوب صورت گرفته عقب ماندگی‌های گیلان در ابتدای شروع به کار دولت در بخش‌های مختلف راه روستایی، آسفالت، آبرسانی و بخش‌های خدمات رسان بهبود یافته است.

وی با بیان اینکه دولت در این مدت در اجرای طرح های عمران و آبادانی اهتمام ویژه‌ای داشته  است که بیشتر شدن شاخص بهره‌مندی از آب و راه روستایی در گیلان از میانگین کشوری نمونه ای از این تلاش‌هاست، گفت: شاخص آبرسانی روستایی در گیلان 10 درصد افزایش یافته است.

نجفی ادامه داد: در در ابتدای دولت تدبیر و امید شاخص بهره‌مندی از آب شرب روستایی 64 درصد بوده که این آمار هم اکنون به 74 درصد رسیده است.

وی افزود: باید با تمام توان در جهت کاهش مشکلات مردم تلاش کنیم.

وی بر ضرورت رسیدگی به مشکلات پرستاران، بهیاران، جامعه داروسازان و داروخانه‌ها تأکید کرد و خواستار پیگیری مسئولین امر جهت حل مشکلات آنان شد.

استاندار گیلان بر لزوم پیگیری مسائل بودجه‌ای تأکید کرد و افزود: مدیران دستگاه‌ها باید مسائل بودجه‌ای را احصاء و در کمیسیون‌های تخصصی ورود کنند.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از بودجه‌ها در اختیار مرکز قرار دارد خاطرنشان کرد: در سمینارهای مختلف استانداران بر ضرورت افزایش سهم اختیارات استانی و استانداران  در بودجه تأکید شده است.

استاندار گیلان کاهش بودجه‌های هزینه‌ای در ادارات و افزودن آن به بخش عمرانی را بسیار خوب و مثبت دانست و تصریح کرد: البته این روند نباید موجب شود که به کارمند فشار آید بلکه با صرفه جویی باید کاهش هزینه های جاری را جبران کنیم.

نجفی به روند واگذاری پروژه های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: این روند باید سرعت بگیرد.

وی افزود: به رغم همه تلاش ها  در این زمینه هنوز به درجه ایده آل نرسیده ایم و مدیران استانی باید بیشتر همت کنند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil