چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : تفاهم نامه شهرداری رشت با موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر در راستای همکاریهای مشترک در زمینه های علمی- پژوهشی،آموزشی و فرهنگی منعقد شد و شهردار رشت با اشاره به آفت شدید سرمایه گذاری در زمینه ماهی و استفاده مردمی از آن در چند دهه اخیر خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه استان گیلان و شهر رشت از منابع بسیار خوبی در زمینه انواع ماهی برخوردار است، باید از هرگونه موضوعی که به لحاظ فرهنگی، آموزشی ، اقتصادی و زیست محیطی در استفاده از این منبع سرشار از انواع کالری آسیب وارد می کند،جلوگیری کرد.

وی افزود:با توجه به رویکرد علمی مجموعه تاسماهیان دریای خزر،که از یک مبنای تئوری و پژوهشی در حوزه کارکردی برخوردار است،مشخص می شود که این مجموعه با خروجی هایی که دارد یک کار بینابینی انجام می دهد.

ثابت قدم یادآور شد:هدف شهرداری رشت این است تا با بهره برداری از موضوعات و محصولات کشاورزی متناظر با شهر خلاق در راستای توسعه فرهنگ بهداشتی و استفاده از موادغذایی سالم همچون گذشتگان گام بردارد.

شهردار رشت با تاکید بر جلوگیری از عدم رعایت مصرف صحیح و بی رویه مواد غذایی تصریح کرد:ما باید ضمن ارتقاء فرهنگ عمومی مردم در استفاده صحیح از مواد غذایی خام و فرآورده‌های آن یکسری اقدامات کالبدی جذاب هم در شهر داشته باشیم تا با عینیت بخشی به این موضوعات در راستای ترغیب شهروندان در استفاده صحیح از موادغذایی سالم و بهداشتی گام برداریم.

محمد علی یزدانی ساداتی موسسه تاسماهیان دریای خزر را تنها متولی تحقیقات ماهیان خاوریاری در کشور دانست و اظهار کرد:امید است با کمک کارشناسان مجموعه مدیریت شهری و انعقاد این تفاهم نامه گامی هرچند کوچک در مسیر توسعه شهر داشته باشیم.

گفتنی است، تفاهم نامه همکاری شهرداری رشت با موسسه تاسماهیان دریای خزر به امضای دکتر ثابت قدم و محمدعلی یزدانی ساداتی سرپرست موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر رسید.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil