یکشنبه 30 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل:امیر دریادار افشین رضایی حداد عصر یکشنبه در دیدار با فرمانده ناوگروه روسی در محل ستاد این نیرو اظهار کرد: در دنیای متمدن امروز به جای پرداختن به نقاط افتراق، باید به فصل مشترک های موجود توجه کنیم .
وی متذکر شد : خزر بهترین بهانه برای همکاری و فصل مشترک و منشاء منافع مشترک است.
امیر دریادار حداد با بیان اینکه پنج کشور با حاکمیت و سیاست های خاص خود پیرامون دریای خزر زندگی می کنند، خاطرنشان کرد : ما در فرهنگ اسلامی و ایرانی خودمان برای همسایه ارزش بسیار والایی قائلیم .
وی افزود: همسایه ها باید از حال هم باخبر باشیم تا هنگام نیاز به همدیگر کمک کنیم.
فرمانده ناوگان شمال تصریح کرد: این اعتقاد کار و هدف ما است و خوشحالیم که سایر کشورها نیز بر این موضوع استوار هستند و خشنودیم که میزبانی شما را داریم.
وی با اشاره به سختی که دریانوردان روسی برای سفر به ایران در دریای خزر متحمل شده اند، خاطرنشان کرد: مطمئنا در ادامه و در منظر روابط مشترک، شیرینی ها و فواید بسیاری برای دو طرف خواهد بود.
امیر دریادار حداد افزود: امیدواریم اواسط ماه اکتبر، بازدید متقابلی از کشور شما داشته باشیم و در آینده دید و بازدیدها ادامه داشته باشد و بیشتر شود.
وی یادآور شد: در دیدار قبلی ناوگروه روسی از بندرانزلی، تمرین مشترکی داشتیم که گرچه برای نخستین بار صورت گرفت، ولی بسیار خوب بود.
فرمانده ناوگان شمال در خاتمه اظهار کرد: بازدیدهای رسمی و غیررسمی در این سه روز برای شما در شهرستان انزلی و دیگر نقاط استان گیلان در نظر گرفته شده که امیدواریم مایه خشنودی باشد.
ناوگروه روسی متشکل از دو فروند ناو رزمی، در راستای تحکیم روابط دوستانه بین دو کشور ایران و روسیه و توسعه تعاملات دریایی به فرماندهی ناخدا یکم کریل تارننکو ، عصر امروز با استقبال ناوشکن دماوند در بندرگاه انزلی پهلو گرفت.
این ناوگروه به مدت سه روز میهمان ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش کشورمان خواهد بود که طی آن، برنامه های متنوعی شامل دیدار با فرمانده ناوگان شمال نداجا، تمرین مشترک دریایی، بازدید از یگان های شناور نیروی دریایی ارتش و همچنین بازدید مسوولان منطقه چهارم این نیرو از ناوهای روسی پیش بینی شده است.
این سومین حضور ناوگروه های روسی در جمهوری اسلامی ایران است. پیش از این و در سال های 1386 و 1393 ناوگروه های این کشور با هدف ارتقاء روابط دوستانه به ایران سفر کرده بودند.
یک ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تیرماه سال 1392 با اعزام به آب های سرزمینی کشور روسیه در بندر آستراخان این کشور پهلو گرفت.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil