سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : رضا اسلامی در جلسه‌ای با حضور دهیاران و اعضای شورای‌های اسلامی بخش دیلمان و پیرکوه با بیان اینکه به‌عنوان نماینده دولت به ضابطه مندی و سلسه مراتب اهمیت می‌دهم، اظهار داشت: اگر کشور بخواهد به توسعه یافتگی مدنظر مقام معظم رهبری برسد نیاز به ضابطه نگری دارد.

فرماندار سیاهکل گفت: رئیس جمهور و دولت وی یک دولت ضابطه‌مند است و از همان ابتدا شروع به کار دولت به عمق نگری و ژرف نگری اعتقاد داشت و داشته و ساده اندیشی و سهل انگاری که در دولت‌های قبلی باب بود در این دولت برای همیشه برچیده شد.

وی افزود: مشکلات و مسائلی که در شهرستان سیاهکل و به‌خصوص بخش دیلمان و پیرکوه وجود دارد از دید مدیریت شهرستان و استان خارج نیست و استاندار نیز با توجه به نگاهی که به شهرستان‌های کمتر توسعه یافته دارد به بنده در مورد حل مشکلات شهرستان سیاهکل سفارش ویژه کرده و تمام تلاش ما این است که حداقل نیازهای زیرساختی و توسعه‌ای را در منطقه به فعلیت برسانیم.

اسلامی گفت: ما با این نگاه که مردم برای هر ترددی به مرکز شهرستان به‌صورت میانگین حداقل 100 هزار تومان هزینه می‌کنند و طی دو یا چند بار تردد قیمت یک رأس بره گوسفندی را باید هزینه کنند می‌نگریم و این مورد برای شخص بنده بسیار زجرآور است و به تمام مسئولان ادارات و به مسئول دفترم در حوزه فرمانداری تکلیف کرده‌ام تحت هر شرایط ممکن در اسرع وقت به مشکلات و مسائل آنها رسیدگی شود.

فرماندار سیاهکل بیان کرد: فرهنگ کار و کارگری در بخش دیلمان و پیرکوه، خود بارقه امیدی جهت توسعه این بخش است و تاکنون نیز کارهایی صورت گرفته و با امکانات محدود سعی کرده‌ایم ابتدا کارهای زیرساختی را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در دهه فجر سال گذشته آبرسانی به 4 روستا صورت گرفت و نسبت به افتتاح آن اقدام شد و همچنین ساختمان بخشداری که مدت‌ها رها شده بود با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفته در ماه‌های آینده افتتاح می‌شود.

نماینده عالی دولت در سیاهکل با بیان اینکه بخشی از ساختمان بخشداری دیلمان را به ثبت احوال اختصاص می‌دهیم، گفت: با این کار مردم دیلمان می‌توانند شناسنامه‌های فرزندانشان را با "صادره از دیلمان" دریافت کنند.

اسلامی ابراز کرد: احداث مسیر اسپیلی به کارخانه سیمان به‌دلیل شرایط جوی متوقف شده است و با بهتر شدن شرایط جوی در ماه‌های آینده، به تعهداتی که جهت ترمیم این مسیر به مردم داده شده عمل خواهد شد.

وی با اشاره به احداث کشتارگاه دام در بخش دیلمان و پیرکوه افزود: همین که اراده بر آن شد با هزینه 2.2 میلیارد تومانی، کمتر از 5 ماه کشتارگاه را در این بخش راه اندازی کنیم یعنی بخشی از سلامت گوشت منطقه را ارتقاء داده‌ایم و نزدیک به 800 نوع بیماری انتقال از دام به انسان را مهار کرده‌ایم.

فرماندار سیاهکل یکی دیگر از اقدامات مهم عمرانی در منطقه را ترمیم و حل رانش‌ها در 45 کیلومتر محور جنگلی سیاهکل به دیلمان اعلام کرد و گفت: برای انجام این کار توانستیم از برش بودجه استانی جهت رفع این مشکل استفاده کنیم و اکنون دستگاه‌ها و ادوات راهسازی در این مسیر مشغول کار هستند.

اسلامی تصریح کرد: بحث گازرسانی به مناطق مختلف بخش دیلمان و پیرکوه را با تمام تلاش پیگیر هستیم و مشکلات گازرسانی به چهار روستای عین شیخ، تنگرود، گیسل و ملومه که میراث فرهنگی یکسری مشکلات خاص خودش را داشت را با نگاه ضابطه مندانه‌ای حل کردیم.

وی افزود: مژده ویژه من به مردم شهرستان سیاهکل در این جلسه خبر فراخوان پیمانکار محور سیاهکل – بازکیاگوراب در دوباند و چهارلاین است که پس از اخذ مجوز از سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه مربوطه در نهایت باحضور امینی معاون وزیر راه و شهرسازی دستور پیگیری فراخوان پیمانکار داده شد که به گفته خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان پس از اتمام مراحل اداری آن تا دو هفته دیگر اقدام خواهد شد.تسنیم

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil