سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مرتضی عاطفی، شهردار منطقه 2 رشت از افتتاح فاز اول پارک خیابان جوان رشت با استفاده از گونه های گیاهی دارویی خبر داد و اظهار داشت: این پارک به مساحت 5 هزار و 861 مترمربع با هدف بسترسازی برای آموزش شهروندان و فرهنگ سازی توسعه کشت گیاهان دارویی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه  برای اولین بار در گیلان قرار است در این پارک از گونه های معطر دارویی استفاده شود، افزود: باغ گیاهان دارویی معطر با رویکرد مصرف کم و بهینه آب و فرهنگ‌سازی کشت و کاربرد گیاهان ساخته شده است، همچنین آشنایی شهروندان به شناخت گونه، نوع کاشت و نحوه نگهداری منجر به این می شود که نسبت به احیاء و توسعه این گونه گیاهان اقدام شود.

شهردار منطقه 2 رشت خاطرنشان کرد: همچنین در طراحی این پارک  با طرح فنجان صندلی و تعبیه آلاچیق ها نسبت به موضوعی بودن این پارک اقدام شده است.

وی ادامه داد: توسعه و بهره برداری کامل این پارک در فاز 2 ادامه خواهد داشت و بعد از افتتاح فاز یک مراحل ساخت فاز 2 پارک اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد:  توسعه کشت گیاهان دارویی با توجه به ویژگی های زیست محیطی منجر به درآمدزایی پایدار برای شهرداری خواهد شد و در این زمینه شهرداری منطقه 2 با پیگیری و با کمک نهادهای تحقیقاتی قصد آن را دارد که نسبت به این مساله درپارک قدس و پارک های دیگر اقدامات بیشتری را انجام دهد.

عاطفی با بیان اینکه مراسم افتتاح این پارک ساعت 14 روز سه شنبه، 21 دی در ابتدای خیابان جوان برگزار می شود، از شهروندان دعوت كرد که در مراسم  افتتاح این پارک شرکت کنند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil