چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مديرکل امور مالياتی گیلان با اشاره به اجرایی شدن طرح جامع مالياتی در بهمن ماه سال جاری در سراسر کشور،افزود:طرح جامع مالياتی آثار مثبت بسياری را بر نظام مالياتی و اقتصادی کشور خواهد داشت و بسياری از مراجعات غير ضروری و حضوری موديان و همچنين ارتباط مودی با مميز مالياتی حذف می شود و خدمات الکترونيکی بيشتری به موديان ارائه خواهد شد.

وی درخصوص اقدامات سازمان امور مالياتی جهت جلوگیری از فرار مالياتی،تصریح کرد:طرح جامع مالياتی با ايجاد يک بانک جامع اطلاعاتی سبب می شود تا تشخيص مميزين براساس اطلاعات مالی بدست آمده صورت پذيرد. همچنين اين اطلاعات جامع زمينه شفافيت سازی فرايند مالی را افزايش داده و به نوبه خود فرار مالياتی با اين شفاف سازی کاهش می يابد.

این مقام مسئول با تبیین نظام ماليات بر ارزش افزوده و مشمولين آن،عنوان کرد:ماليات بر ارزش افزوده موجب شفاف سازی مبادلات اقتصادی می گردد.تاکنون هفت مرحله از مشمولين ماليات بر ارزش افزوده مطابق قانون فراخوان شده اند و مهلت ارايه الکترونيکی اظهارنامه ماليات بر ارزش افزوده دوره پاييز 95 حداکثر تا 15 دی ماه بود.

انوری از واريز بيش از 5 هزار ميليارد ريال عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهياری ها خبر داد و اظهار کرد:از مهرماه سال 87 تاکنون بالغ بر 5 هزار ميليارد ريال عوارض ارزش افزوده به شهرداری ها و دهياری ها پردخت شده که بخشی از خدمات عمرانی در سطح شهرستان ها و دهياری های استان از محل ماليات بر ارزش افزوده است که در واقع خود مردم آن را پرداخت می کنند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان ايجاد بسترهای فرهنگ سازی پرداخت ماليات را ضروری دانست و خاطرنشان کرد:با نامگذاری برخی از بوستان ها، ميدان ها،خيابان ها و يا ساير اماکن شهری و تفريحی به نام ماليات توسط شهرداری ها و دهياری های استان، موديان مالياتی می توانند آثار پرداخت ماليات را به طور ملموس مشاهد نمايند و اين کار همچنين سبب ترغيب بيشتر آحاد مردم در پرداخت ماليات می گردد.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil