چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : جواد انوری، مدیر کل امور مالیاتی گیلان طرح جامع مالیاتی به صورت ملی را طرح تحول همه جانبه نظام مالیاتی با رویکرد فنی و عملکردی مؤدی‌محور دانست و اظهار کرد: رویکرد فنی محوری مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباط  بوده و در رویکرد عملکردی نیز مؤدی‌محور و در هدف نهایی عدالت‌محور است.

وی عدم اطلاع‌ مؤدیان از قوانین مالیاتی را جزو مشکلات عنوان کرد و افزود: به دلیل عدم این اطلاع به تکالیف خود در قانون مالیات‌های مستقیم عمل نمی‌کنیم و از یکسری تسهیلات مندرج در قانون نمی‌توانیم برخوردار شویم.

مدیر کل امور مالیاتی گیلان طرح جامع مالیاتی را در راستای اهداف اقتصادی کشور و ارتقای جایگاه مالیات بیان کرد و گفت: در نظام مالیاتی شفاف‌سازی اقتصادی و جلوگیری از فرار مالیاتی و وصول مالیات لحاظ شده است.

وی نظام مالیاتی را یکی از منابع پاک و مطمئن برای تامین هزینه‌های کشور ذکر کرد و گفت: طرح جامع مالیاتی به صورت ملی در بهمن ماه سال جاری کلید می‌خورد.

انوری با اعلام آمادگی برای آموزش امور مربوط به مالیات یادآور شد: طرح جامع مالیات منبع تشخیص ما می‌شود و کار به نحو مطلوب انجام می‌شود و می‌خواهیم عدالت مالیاتی وجود داشته باشد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil