چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : فیروز فاضلی،  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: در مدت یادشده ٥٤١ عنوان کتاب در شمارگان ٧٧٦ هزار جلد چاپ و نشر یافته است.

وی با تاکید بر این موضوع که هر اندازه در زمینه نشر کتاب سرمایه گذاری شود، باز هم اندک است، اظهار کرد: این تعداد کتاب توسط ٣٩ ناشر فعال گیلان، چاپ و منتشر شده است.

فاضلی ادامه داد: در حوزه نشر استان انباشتی از محدودیت ها وجود دارد که بسیاری از این انباشت ها را می توان با رایزنی در سطح کلان حل کرد و تمرکززدایی از پایتخت می بایست در همه امور انجام شود تا همگان بهره ببرند.

وی یکی دیگر از راه های حمایت از ناشران استانی را از سوی متولیان فرهنگی کشور، اختصاص وام های کم بهره عنوان کرد.

فاضلی با بیان اینکه گیلان جزو پنج استان برتر کشور در انتشار کتاب از ابتدا تا انتهاست، متذکر شد: تمام مراحل انتشار کتاب در گیلان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته، 48 ناشر گیلانی اقدام به انتشار کتاب کردند در حالی که در سال 1393 ، فقط 39 ناشر در استان فعال بودند.

فاضلی تصریح کرد: در کتاب های منتشره ٩ ماه سال جاری در گیلان، ٥١٠ عنوان کتاب تألیفی، ٣١ عنوان ترجمه، ٣٤٦ عنوان چاپ اول و ١٩٥ عنوان چاپ مجدد بوده است.

گفتنی است، 144  ناشر دارای مجوز فعالیت در گیلان هستند که از این تعداد ١١٦ ناشر در مرکز استان و مابقی در شهرستان ها فعالیت دارند.

 

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil