چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر سید محمدعلی ثابت قدم در نشست هم اندیشی با دکتر ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره ملی رویش هفتم با تاکید بر ضرورت ارتباطات بین المللی موجود در راستای تبادلات فرهنگی اظهار کرد: شهرداری رشت با تکیه بر رویکرد محله محوری اقدام به برقراری رویکردهای ارتباطی از طریق دو رکن رسانه و کارکرد مدیریت شهری کرد.

وی با اشاره به فعالیت سرای محلات رشت اضافه کرد: شهروند با آموزش حقوق شهروندی مجاب به برقراری مشارکت اجتماعی خواهد شد.

شهردار رشت با تاکید بر راه اندازی مرکز خلاقیت در شهر رشت افزود: امروز مرکز خلاقیت شهرداری رشت که برگرفته از سازمان بین الملی یونسکو است ایده‌های مبتنی بر نگاه خلاقانه شهروندان راگرفته و در از آنها در راستای توسعه شهر گام بر میدارد.

دکتر ثابت قدم با بیان اینکه خلاقیت هندسی پذیر نیست یادآور شد: نگاه مجموعه مدیریت شهرداری رشت در خصوص برگزاری جشنواره رویش در رشت آشنائی شهروندان و شناخت شهروندان با ایده خوب و خلاقیت مثبت است.

شهردار رشت تصریح کرد: شهری که میخواهد مشارکت معنادار داشته باشد باید دارای شهروندانی خلاق و ایده پرداز باشد.

وی از آمادگی شهر رشت برای برگزاری جشنواره رویش در سال آتی خبر داد و اظهار کرد: نگاه شهرداری رشت در راستای جشنواره رویش،اخذ ایده از کف خیابان و ارائه آن به دانشجویان و نخبگان جهت پرورندان ایده است،لذا امید است با برگزاری جشنواره ها در شهر رشت به دید کلان جغرافیای در عرصه مشارکت اجتماعی دست بیابیم.

دکتر ثابت قدم هفته پژوهش را بهترین زمان برگزاری این جشنواره خواند و گفت:هدف اصلی در برگزاری جشنواره رویش در شهر رشت برند سازی این شهر در سطح ملی و بین المللی است.

نقش موثر جشنواره ملی رویش در پرورش خلاقیت و ایجاد مراکز متعدد کارآفرینی

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با گرامیداشت،روز نهم دی روز بصیرت و آگاهی اظهار کرد: دوران دانشجویی دوران رویش افکار و اندیشه است

فاطمه شیرزاد با اشاره به نقش موثر دانش جویان در حماسه های ملی و تاریخی تصریح کرد: دانسجویان ایران در همه ادوار تاریخ بسیار خوش درخشیدند و ایران دارای نخبگان به نامی در عرصه بین المللی است.

وی با اشاره به جایگاه ویژه ایران در خاورمیانه خاطرنشان کرد: جشنواره ملی رویش در پرورش خلاقیت و ایجاد مراکز متعدد کارآفرینی نقش موثری دارد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت افزود: مجموعه مدیریت شهری شهر رشت به عنوان یک مرکز صاحب نظر کمک بسیار زیادی می‌تواند در برگزاری این جشنواره داشته باشد.

فاطمه شیرزاد با اشاره به استقبال مجموعه مدیربت شهری در پذیرش ایده های خلاق اظهار کرد: چندی پیش حوزه مدیریت شهری شهر رشت با سیاست گذاری های شورا که نقش زیادی در توسعه و بالندگی شهر دارند اقدام به برگزاری همایش و استارتاپ گلدانهای ترافیکی کردند که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد . در این راستا دو ایده مورد تقدیر و مابقی نیز در سایر حوزه ها به کار گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که آینده کشورمان به دست دانشجویان امروز رقم خواهد خورد باید زمینه را به گونه ای فراهم کرد تا دانشجویان ضمن داشتن بصیرت سیاسی و با ارائه ایده های نو علاوه بر توسعه شهر و جامعه،نسبت به شغل و تامین معیشت خود اطمینان حاصل کنند.

جشنواره رویش یک جشنواره فرهنگی علمی است

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره ملی رویش نیز ضمن قدردانی از مجموعه مدیریت شهرداری در استقبال از برگزاری جشنواره ملی رویش در شهر رشت اظهار کرد: از2هزار و ۲۰۰ واحد دانشگاهی فعال در ایرات ۱۱۰ دانشگاه وابسته به وزارت علوم است که دانشگاه تهران بزرگترین آنهاست.

دکتر ایرجی با اشاره به ۳۵۰ موسسه غیرانتفاعی در کشور تصریح کرد: مجموعه دانشگاههای ستادی پیام نور و دانشکده های فنی و حرفه ای و دانشگاههای غیر انتفاعی با پشتیبانی وزارت علوم فعالیت های فرهنگی،اجتماعی و مذهبی متنوعی دارند.

وی افزود: در هر دانشگاهی برای اینکه تحرک فرهنگی اجتماعی فعال شود یک جشنواره برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم جشنواره رویش را یک جشنواره فرهنگی فرهنگی علمی خواند و تصریح کرد: در بخش انجمن های علمی جشنواره حرکت و در بخش نشریات جشنواره نشریات هرساله برگزار می‌شود.

رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره ملی رویش دانشگاه گیلان را سرمایه ملی دانست و گفت: خوشبختانه شهردار رشت دانشگاه را جدا از شهر و سیاست های شهر نمی‌داند، لذا شایسته است تا با حمایت های شهردار و دیگر مسئولین استان این دانشگاه را در سطح بین المللی مطرح کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil