چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : رضا اسلامی در نشست بررسی راهکارهای احداث سد گولک بخش دیلمان و رفع موانع احداث مخزن ذخیره آب شهر سیاهکل گفت: سد گولک دیلمان پتانسیل خوبی برای ذخیره آب هم در زمینه شرب و هم برای کارخانه سیمان و هم بخش کشاورزی محسوب می شود و مهار و خیره آب این سد کاربرد فراوانی خواهد داشت.

وی افزود: سیاهکل با وجود یک هزار و 50 کیلومتر مربع مساحت ، شهرستانی کوهپایه ای محسوب می شود اما از نظر توسعه شهرستانی محروم بشمار می رود و در زمینه احداث سد که بخشی از آنها مطالعاتی و بخشی دیگر عملیاتی شده است هم در این شهرستان مشکلاتی وجود دارد .

وی در مورد برداشت غیر مجاز شن و ماسه از رودخانه شهرستان سیاهکل نیز اظهارداشت: تا زمانی که من روی کار هستم اجازه نمی دهم از شن و ماسه این رودخانه بطور غیرقانونی برداشت شود زیرا این رودخانه سهم قابل توجهی در آب کشاورزی شهرستان دارد و بخشی از مزارع برنج از منطقه بالارود تا روستای لیش سیاهکل که در امتداد مسیر هستند را پوشش می دهد.

ذبیح الله نیکفر نماینده شهرستان های لاهیجان و سیاهکل نیز در این مراسم ضمن بزرگداشت یوم الله 9 دی گفت :همه ما باید تمام تلاش خود را در هر زمینه ای برای خدمت به مردم انجام دهیم .

لطفی مدیرعامل سازمان آب منطقه ای گیلان نیز در این مراسم گفت : برنامه های ویژه ای از جمله احداث مخزن سه هزار متر مکعبی برای آب شرب شهرستان سیاهکل داریم که مطالعات آن انجام شده و برای مناقصه و کسب پیمانکار آماده است و قرار است این پروژه راه اندازی شود .

وی در مورد سد گولک دیلمان نیز اظهارداشت: کار مطالعاتی احداث این سد انجام شده و در سال آینده عملیات فاز یک آن آغاز خواهد شد .

وی یادآورشد: هزینه احداث سد گولک دیلمان 330 میلیارد تومان برآورد شده است و سرمایه گذاران زیادی برای این پروژه اعلام آمادگی کرده اند.

نشست بررسی راهکارهای احداث سد گولک در بخش دیلمان و رفع موانع احداث مخزن بزرگ ذخیره آب شهر سیاهکل روز پنجشنبه با حضور نیکفر نماینده شهرستان های سیاهکل و لاهیجان در مجلس، لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان، مدیر عامل آبفار استان و دیگر مدیران و کارشناسان در محل فرمانداری سیاهک تشکیل شد.

 

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil