چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مهندس رضا اسلامی، با اشاره به نارضایتی مردم درخصوص خرابی جاده ها، اظهار کرد: خرابی جاده ها و ایجاد مزاحمت برای اهالی حقیقتی غیر قابل انکار است لذا طی نامه ای از سازمان صنعت،معدن و تجارت خواستیم که جاده ای برای عبور و مرور خودروهای مربوط به حمل شن و ماسه در نظر گرفته شود.

وی افزود:میزان حجم باری که ماشین های حمل شن و ماسه جابجا می کنند می بایست تحت نظارت قرار گیرد و این موضوع را هم ما به سازمان صنعت، معدن و تجارت منعکس کردیم. این سازمان باید برای شرکت های برداشت معدن مجوز صادر کند،اما نظارتی بر نحوه حمل بار ماشین ها و میزان برداشتی که انجام می دهند،تاکنون وجود نداشته است.

اسلامی با اشاره به اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل و فرماندهی پلیس راه کنترل و نظارت بر تردد ایمن ماشین های حمل شن و ماسه هستند، اضافه کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت می بایست با برقراری تعامل مناسب یک شرکت حمل و نقل در جوار شرکت های برداشت معدن ایجاد کند تا نظارت کافی بر ظرفیت حمل بار صورت گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان صاحب معدن باید از میزان مجوز برداشت اهرم کنترلی داشته باشد، گفت:خسارت وارد شده به جاده ها توسط شرکت های برداشت معدن نباید از جیب مردم و دولت پرداخت شود، بلکه این خسارات باید از طرف شرکت ها و پیمانکاران مطالبه گردد و جاده های تخریب شده را بهسازی و آسیب های وارد شده را جبران کنند.

اسلامی اضافه کرد:اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بهتر است حس مطالبه گری در صیانت از جاده ها داشته باشد و اجازه ندهد برخی بخاطر منافع شخصی باعث حیف و میل بیت المال در تخریب جاده ها و بخش حمل اضافه تناژ کامیون ها و کمپرسی شوند.

فرماندار سیاهکل همچنین به نقش پلیس راه در نظارت بر تردد وسایط نقلیه در محورها نیز اشاره کرد و افزود:گشت های پلیس راه برای کنترل بار و تردد امن خودروها می بایست فعال باشد.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil