سه شنبه 25 تیر 1398


 

 

 

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه مراسم افتتاح پایگاه های اورژانس هوایی با اشاره به نقش حیاتی اورژانس کشور در کاهش مرگ و میر گفت: اورژانس یکی از اقدامات بسیار مهم و حیاتی را در کاهش مرگ و میر به عهده دارد و خوشبختانه ما مجموعه اورژانس بسیار ارزشمند و قابل اعتمادی داریم که تلاش زیادی در راستای کاهش کاستی ها در این حوزه انجام می دهند.

دکتر هاشمی به تجهیز ناوگان آمبولانس کشور به 2 هزار و 400 دستگاه آمبولانس اشاره کرد و گفت: اورژانس هوایی که در این دولت ایجاد شد اکنون با 25 پایگاه به خدمت رسانی خود ادامه می دهد.

وی افزود: البته تا پایان این دولت تعداد این پایگاه ها  به 44 پایگاه می‌رسد که با بهره‌گیری از امکانات ارتش جمهوری اسلامی و نیروی انتظامی فعالیت خواهند کرد.

وی با ابراز امیدواری برای به کارگیری بالگردهای ویژه حمل بیمار در کشور گفت: به کار گیری این بالگردها موجب کاهش تلفات می شود و این موضوع برای کشور ما که در آن آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات بالاست بسیار حیاتی است.

دکتر هاشمی با اشاره به این موضوع که تاکنون نزدیک به پنج هزار و ٥٠٠ نفر از طریق بالگرد به مراکز درمانی منتقل شده اند خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد که استفاده از این سیستم چقدر از میزان مرگ و میر و معلولیت کاسته است.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به لزوم  ورود چندین بالگرد به کشور عنوان کرد: هنوز مشخص نیست این بالگردها از کدام کشور خریداری می شود، اما آرزو می‌کنم این اتفاق با تأخیر صورت نگیرد و ظرف 6 ماه آینده شاهد حضور عملی آنها در آسمان ایران باشیم.

دکتر هاشمی در عین حال با تقدیر از فعالیت پرسنل اورژانس خاطرنشان کرد:  ورود بالگردهای جدید  به کشوربه معنی کم توان یا ناتوان بودن امکانات موجود نیست اما باید به فکر تجهیر بیشتر و بهتر این سازمان باشیم.

وی همچنین در مورد ایمنی بالگردهای موجود وزارت بهداشت گفت: تشخیص ضریب ایمنی بالگردها رشته من نیست و نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظر کنم اما انچه مسلم است این است که دو حادثه سقوط بالگرد در شیراز و مازندران هر دو به دلیل خطای انسانی رخ داد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil