چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مسعود کاظمی امروز در یکصد و شصت و نهمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: اجرا و اتمام پروژه های نیمه تمام در رشت بایستی در اولویت برنامه های شهردار این کلانشهر قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت در اولویت قرار گرفتن پرداخت حقوق پرسنل ، کارکنان و نیروهای شهرداری رشت اظهار کرد: حقوق و معوقات این نیروها بایستی بموقع پرداخت شود تا مشکلی برای آنان ایجاد نشود.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت خاطر نشان کرد: بودجه پیشنهادی سال 96 بایستی هر چه سریعتر از سوی شهردار به شورا ارائه شود.

وی با بیان این که مشکلات مربوط به ترافیک مردم کلانشهر رشت را رنج می دهد، تصریح کرد: پل روگذر باستانی شعار، بایستی هر چه سریعتر ترمیم و همه لاین ها به مدار بهره برداری برسد.

کاظمی با اشاره به فرارسیدن هشتم و نهم دی روز بصیرت و حضور آگاهانه مردم در صحنه تصریح کرد: با پی گیری های انجام شده، یک خیابان در رشت به نام هشت دی نامگذاری می شود.

محمود باقری از اعضای شورای اسلامی رشت نیز با انتقاد از به کار گیری نیروهای غیربومی در انجام پروژه های شهرداری این کلانشهر گفت: از استان های دیگر نیرو پیمانکاری برای اجرای پروژه ها می آوریم در حالیکه در شهرمان تحصیلکرده های فراوان داریم.

وی با اشاره به خرید لوازم برای اجرای پروژه ها از استان های دیگر اظهار کرد: لوله مربوط به پروژه جمع آوری آب های سطحی را از قزوین می آوریم در حالی که می توانیم از تولیدات شهرمان استفاده کنیم.

وی با اشاره به برگزاری مراسم روز رشت از سوی شهرداری رشت خاطر نشان کرد: حقوق کارگران به تعویق افتاده اما می خواهیم مراسم روز رشت برگزار کنیم.

فاطمه شیرزاد یکی از اعضای شورای اسلامی رشت نیز در یکصد و شصت و نهمین جلسه شورای اسلامی این کلانشهر افزود: ظرفیت های خوبی در زمینه گردشگری در رشت وجود دارد که بسترسازی های مناسبی نیز در این زمینه انجام گرفته است.

وی پشنهاد داد تا اولین همایش سرمایه گذاری برای کلانشهر رشت برگزار شود و در این رابطه برنامه ریزی های لازم انجام گیرد.

مظفر نیکومنش یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت با اشاره به پروژه های در دست اجرا در رشت گفت: اجرای این پروژه ها ، ناخواسته یک سری مشکلات را ایجاد کرده است.

وی با بیان مشکلات ترافیکی برای مردم رشت در اجرای پروژه ها تصریح کرد: قبل از فرارسیدن سال جدید و ورود گردشگران، بایستی مشکلات در این رابطه برطرف شود.

این عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان این که با پیمانکاران غیربومی مخالف نیستم، اظهار کرد: اما اقلام مصرفی بایستی از داخل استان تهیه شود.

فرهاد شوقی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز در ادامه این جلسه با انتقاد از وضعیت نامناسب آسفالت در این کلانشهر گفت: با استفاده از پا آسفالت را پهن می کنند ، کیفیت آسفالت در رشت بایستی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: در جلسه دو هفته گذشته شورای اسلامی تذکراتی به شهردار در رابطه با سرعت بخشیدن به پروژه جمع آوری آب های سطحی داده شد، اما هنور اتفاقی نیفتاده است.

وی در ادامه با انتقاد از این که هر کدام از سازمان ها، شهرداران مناطق و روابط عمومی شهرداری رشت در برگزاری برنامه های فرهنگی ورود می کنند، تصریح کرد: برنامه های فرهنگی شهرداری رشت بایستی متولی مشخصی داشته باشد.

شوقی با اشاره به فرارسیدن روز رشت اظهار کرد: برنامه های این روز بایستی در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و با رعایت شئونات اسلامی برگزار شود.

 

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil