سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :از انجمن صرع ایران، غلامرضا زمانی در سی و یکمین همایش انجمن صرع ایران با موضوع بایدها و نبایدهای صرع در مدرسه، اظهار کرد که بیماری صرع را می توان کنترل کرد تا افراد مبتلا به بیماری بتوانند زندگی راحتی داشته باشند.

وی در ارتباط با بیماری صرع اظهار کرد: صرع پدیده شایعی است که تعدادی از این بیماران در میان قشر دانش‌آموزان بوده، لذا توجه اولیای مدرسه به این بیماری حائز اهمیت است.

زمانی با اشاره به این که صرع همچون سایر بیماری‌ ها بایدها و نبایدهایی دارد، گفت: بسیاری از این نبایدها نگاهی نادرست است و باید با آموزش و ارتقای آگاهی مردم اصلاح شود، چرا که این مسئله محدودیت‌ های غیرضروری برای بیماران ایجاد می‌ کند.

فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال با اشاره به این که مربیان آموزشی لازم است با بایدها و نبایدهای صرع آشنا شوند، اظهار کرد که این مسئله برای معلمین و مراقبان بهداشت در مدارس بیشتر اهمیت دارد، چرا که کودکان ممکن است در مدرسه دچار حملات صرع شوند و اقدامات به جا و به موقع معلمین در این راستا می‌تواند پیشگیرانه باشد.

زمانی با اشاره به این که صرع مجموعه تشنجاتی است که تمایل به تکرار شدن دارد، افزود: برخی از انواع صرع علت ژنتیک داشته و در واقع ژن سبب انتقال بیماری به فرد شده است. در برخی دیگر نیز، اشکالات ساختاری مغز به دلیل بیماری ‌های زمینه‌ای علت بروز تشنج و صرع است.

وی تصریح کرد: بیشتر آموزش‌ ها در جهت کمک به دانش‌آموزان مبتلا به صرع در زمینه مبتلایان ژنتیکی صرع بوده که فرد فیزیک سالم داشته و تفاوتی با سایر افراد ندارد، ولی افرادی که به دلیل مشکلات ساختاری مغز دچار صرع می‌شوند، اکثراً فیزیک بدن و یا ذهن آنها با مشکلاتی مواجه است، بنابراین این افراد کمتر در مدارس عادی همگام با سایر دانش‌آموزان تحصیل می‌ کنند.

فوق تخصص مغزو اعصاب اطفال گفت: از چند سال پیش توجه به این مسئله مدنظر قرار گرفته تا جایی که لازم است موضوع آشنایی با صرع در کتب درسی گنجانده شود.

سی و یکمین همایش انجمن با موضوع بایدها و نبایدهای صرع در مدرسه، امروز (5 دی‌ ماه) با حضور معلمان و مربیان در سالن اشراق تهران برگزار شد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil