چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سیدرضا سیددانش در یادواره شهدا چینی‌جان این شهرستان که با حضور گسترده خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد، آغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصر(عج) را گرامی داشت.

وی با بیان اینکه سربندهای یا مهدی(عج) بر پیشانی بهترین یاران امام زمان(عج) موجب افزایش نیروی ایمانی و اعتقادی این راست قامتان خداباور می‌شد افزود: از امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی آموخته‌ایم که مبارزه در راه هدف‌های الهی و ارزش‌های انسانی مانند قلب تپنده‌ای است ‌که در همیشه زمان‌ها و مکان‌ها زنده و پر تپش است.

مشاور امور فرهنگی و رسانه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به حضور خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم در مجلس مذکور، جلوه‌های بی‌بدیل صبر زینبی این خانواده‌ها را چراغی فرا روی آیندگان دانست.

وی تصریح کرد: امروز نسل ما و فردا نسل‌های آینده درس غیرت،‌شرف، پایداری و ایثار در راه خدا را از شهدا می‌آموزند و همین یگانه رمز پیروزی و جاودانگی راه و رسم الهی ما خواهد بود که به یقین یکی از نقش‌های برجسته و رسانه‌ای شهدای ما است.

سیددانش اضافه کرد: چه سعادتی از این بالاتر که امشب همه ما با دعوت‌نامه شهدا آمده‌ایم و میزبانانی از قبیله عشق و ایمان پذیرای ما هستند.

مدیر سابق مرکز فرهنگی فجر تصریح کرد: از شهدای انقلاب اسلامی تا شهدای هشت سال دفاع مقدس و از شهدای فناوری هسته ای تا شهدای مدافع حرم فاصله فقط یک بال زدن است.

وی افزود: شهدا پروانگان شوریده و جان بر کفی بودند و هستند که شجره طیبه‌شان سلسله جاودانه‌ای است که تا ظهور حضرت موعود دقیقه‌ای منقطع نمی‌شود.‌

سیددانش، شهدای گیلانی را فرزندان شجاع میرزا کوچک جنگلی توصیف کرد و ادامه داد: میرزای بزرگ که بود و چه کرد، را باید بار دیگر در صفحات تاریخ مرور کرد تا این باور را بیشتر درک کنیم که مبارزه علیه ستمگران در هر بُرهه تاریخی در شکل و شمایل خاصی انجام می‌شود.

تهیه کننده فیلم‌های مستند «عروج روح‌الله» و «آن سرِ آسمان‌سای»، گفت: میرزا کوچک روحانی ظلم ستیز با اندیشه‌ای حسینی بود که سرِ بریده‌اش مانند شمعی تابان در تاریخ مبارزات مردم  مسلمان ما می‌درخشد.

رئیس سابق مرکز رسانه‌ای مهر اضافه کرد: شهدای نازنین ما نیز انسان‌های واصلی هستند که چشمان آنها تلالو دریا و لب‌هایشان ترنم باران دارد تا ما راه را گم نکنیم.

وی اظهار کرد: شهدای ما رسانه‌های زنده و پر فروغ این دیارند که پیام‌های بسیار ارزشمند آنها را هرگز خاموشی نیست و تبر، سرانجام هر اندیشه‌ای است که درختان آن، لحظه‌ای را بی‌نام شهید سپری کنند.

به گفته سیددانش، شهدا تمام همت خود را گذاشته‌اند تا راه جاودانگی را به ما نشان دهند و درفش عزت، افتخار و اقتدار ایران و ایرانی را بالا و بالاتر ببرند.

این مسؤول برگزاری مجلس یادبود شهدا را مملو از قشرهای مختلف مردم دانست و تصریح کرد: یادواره شهدا نشانه دیگری از رسانه پرقدرت شهداست که اگر با گوش دل مخاطب پیام‌های پر مهر آنها باشیم عاقبت به‌خیر می‌شویم و فراموش نکنیم که هیچ پایانی مانند شهادت آغازی دوباره و البته زیبا ندارد.

وی به شهدای مدافع حرم گیلان اشاره کرد و گفت: شهیدان علیزاده، عطری، خوشه‌بر، طاهرنیا، سیرت‌نیا، روحی، عفتی، کوچک‌زاده، میرسیار، رضی، مسافر، بواس، دوربین،شفیعی، جعفری‌نیا، پورابراهیمی، یعقوبی و اتابه، با سرخی خون خود سبز، محمود و حمید شدند و سرانجام  در راه دوست به مقام رفیع شهادت رسیدند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil