چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیلفتاح رضوانی با بیان این‌که فرودگاه یکی از شاخص‌های مهم توسعه استان است که  نیاز به  توسعه و تجهیز دارد اظهار داشت: اگر بخواهیم در 50 سال آینده نیز از این فرودگاه استفاده کنیم، امروز باید به توسعه زیرساخت‌های فرودگاه، رسیدگی و اقدام کنیم.

وی گفت: توسعه فضای فعلی فرودگاه، نقش موُثری در افزایش تعداد پروازها و ارائه خدمات با کیفیت‌تر ایفا می‌کند بنابراین نیاز به تملک اراضی برای توسعه زیرساخت‌های فرودگاه امری ضروریست و یکی از بخش‌های توسعه داخلی، مربوط به پارکینگ فرودگاه می‌شود که فاز اول آن اجرایی شده  اما در فاز دوم به دلیل نداشتن اعتبارات اقدامی صورت نگرفته است.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت خاطرنشان کرد: توسعه و تجهیز فضای فعلی فرودگاه می‌تواند نقش موُثری در افزایش تعداد پروازها و ارائه خدمات با کیفیت‌تر داشته باشد و براین اساس خریداری اراضی اطراف فرودگاه امری ضروری است. 

رضوانی استفاده نکردن فرودگاه از اعتبارات دولتی را یکی از  عوامل اصلی خریداری نشدن زمین‌های اطراف فرودگاه دانست و تصریح کرد: علاوه بر قوانین دست و پاگیر که رسیدگی به تملک بیش از 160 هکتار از اراضی اطراف فرودگاه را دوچندان کرده است، عدم استفاده از اعتبارات دولتی نیز عامل مهمی در خریداری نشدن این زمین‌ها به شمار می‌رود و اعتبارات ملی باید به فرودگاه اختصاص یابد.

مدیرکل فرودگاه رشت، عدم اجازه ساخت‌و‌ساز و شرایط سخت خرید و فروش زمین‌های اطراف فرودگاه را علت اصلی نارضایتی ما‌‌لکان این زمین‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: در سفر ریاست جمهوری به گیلان، این مسئله در شورای اداری استان مطرح و بیان شد که حق تملک اراضی اطراف فرودگاه از مطالبات مالکان و ساکنان  اطراف فرودگاه است و باید به آنان پرداخت شود.

رضوانی افزود: نقش نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در پیگیری‌های مسائل مربوط به فرودگاه رشت می‌تواند بسیار راهگشا و کارساز باشد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil