چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حسین چراغی ظهر امروز در جلسه کارگروه صادرات گیلان با اشاره به روند روبه رشد تخلیه و بارگیری بنادر و دریانوردی استان از ابتدای امسال تاکنون اظهار کرد: تا پایان سال جاری پیش‌بینی می‌شود رشد مذکور ادامه داشته باشد.

وی، تخلیه و بارگیری بنادر و دریانوردی گیلان را در مجموع با رشد 46 درصد مثبت نسبت به مدت مشابه سال گذشته عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون بندر نوشهر دارای 25 درصد رشد منفی است ضمن اینکه بندر امیرآباد 23 درصد رشد منفی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از رشد 10 درصدی صادرات از ابتدای امسال تاکنون در بنادر استان خبر داد و بیان کرد: افزایش سهم استان در کشور از موضوع‌های مهمی است که مدیران باید انجام دهند و این امر در صنعت دریایی و بندری گیلان اتفاق افتاده است.

چراغی، سهم بنادر و دریانوردی گیلان در تخلیه و بارگیری کالا در سال گذشته را 29 درصد خواند و تصریح کرد: امسال سهم استان در تمام گروه‌های کالایی افزایش پیدا کرده است.

وی به هدف‌گذاری رشد 51 درصدی حمل و نقل کالا در بنادر گیلان تا پایان امسال اشاره کرد و گفت: 51 درصد از حمل و نقل کالای استان با کشور روسیه انجام می‌شود و توجه به نکته مهم است.

برگزاری همایش ملی توسعه صادرات در گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در ادامه از برگزاری همایش ملی توسعه صادرات تا پایان امسال در این استان خبر داد و یادآور شد: بنادر امیرآباد و نوشهر متقاضی برگزاری همایش مذکور بودند اما این همایش در گیلان برگزار می‌شود.

چراغی با اشاره به حضور تمام صادرکنندگان اصلی کشور در همایش ملی توسعه صادرات، خاطرنشان کرد: همایش مذکور به صورت جلسه کاری بزرگ برگزار می‌شود.

وی به حضور تمام سازمان‌ها و نهادهای تأثیرگذار در حوزه صادرات در همایش ملی توسعه صادرات اشاره کرد و افزود: هفته آینده برنامه‌های همایش مذکور مشخص می‌شود و در تلاش هستیم توانمندی‌های گیلان را به‌خوبی در همایش اعلام کنیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان همچنین با بیان اینکه همایش اتاق‌های بازرگانی ایران و روسیه هفته آینده در تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: بندر انزلی در همایش مذکور حضور پیدا می‌کند.

وی بر توسعه صادرات در گیلان تأکید کرد و گفت: اگر مشکلات صادرات می‌خواهد برطرف شود مانند قیچی دو لبه دارد و یک لبه آن را بخش خصوصی تشکیل می‌دهد و برای برطرف کردن مشکلات باید کمک کند.

چراغی متذکر شد: اگر بخش‌های دولتی و خصوصی نتوانند به طور همزمان همدیگر را پوشش دهند به طور قطع موضوع صادرات مغفول می‌ماند و فرصت‌ها از دست می‌رود.

صادرات خشکبار زنجان از بندر انزلی

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های بازرگانی در بندر انزلی به منظور صادرات هدفمند انجام می‌شود، تصریح کرد: ایجاد پایانه صادراتی و سردخانه با حضور سرمایه‌گذاران بومی و خارج از استان انجام می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اضافه کرد: در حوزه کانتینری به طرفی حرکت می‌کنیم که این پایانه از فعالیت‌های دیگر بندر جدا شده و به صورت متمرکز به بخش خصوصی حرفه‌ای واگذار می‌شود.

چراغی، یکی از الزام‌های صادرات را حمل و نقل کانتینری خواند و بیان کرد: فعالیت‌های بازاریابی به غیر از برنامه‌های توسعه‌ای در بنادر و دریانوردی گیلان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های دولتی موظف به فعالیت‌های بازاریابی نیستند، خاطرنشان کرد: حیات خود را در فعالیت‌های بازاریابی پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان به مراوده و مذاکره به منظور صادرات کالا با هفت استان در کشور اشاره کرد و گفت: مذاکرات رفت و برگشت را با استان زنجان انجام دادیم و حاصل آن صادرات دو محموله کشمش و خشکبار از طریق بندر انزلی است.

 

 

فارس

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil