چهارشنبه 2 مرداد 1398
به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل دکتر «محمدعلی نجفی»  در جلسه‌ی پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در سالن الغدیر استانداری گیلان گفت: از سال 92 ستاد پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در گیلان تشکیل شده است و انصافاً همه‌ی دستگاه‌های اجرایی استان برای مقابله با این امر پای کار هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: تعرض‌ها به اراضی ملی که قبلاً شکل گرفته شده بود بسیاری آزاد شد و دستگاه قضایی استان در این خصوص همکاری بسیار خوبی دارد.
 
نجفی با بیان این‌که عدم توجه کافی در سنوات گذشته باعث شد که مساحت باغ‌های چای استان از 32 هزار هکتار به 20 هزار هکتار برسد، خاطرنشان کرد: حمایت از کشاورزان و چایکاران موجب می‌شود که این قشر مجدداً به کشت محصولات کشاورزی و تولید راغب شوند.
 
وی ادامه داد: چایکاران پارسال، 3000 هکتار از باغ‌های مخروبه استان را احیا کردند و این امر به‌علت توجهی که دولت به وضعیت چای نشان داد، انجام شد.
 
نجفی با اشاره به این‌که طرح زراعت صنوبر در حاشیه‌ی رودخانه‌ها، تالاب‌ها سایر اراضی قابل کشت صنوبر در برنامه داریم، تصریح کرد: با توسعه‌ی کشت صنوبر مواد اولیه کارخانه‌های چوب و ام.دی.اف استان تأمین می‌شود و این امر در نهایت موجب حفظ اشتغال موجود و اشتغالزایی‌های جدی می‌شود.
 
استاندار گیلان با بیان این‌که برای جلوگیری‌های جدی تغییر کاربری اراضی کشاورزی باید اقتصادی کشاورزی استان را تقویت کنیم، گفت: لازم است برای ارتقای درآمد استان از مناطق حفاظت‌شده محیط‌زیست استان نظیر پارک ملی بوجاق نیز برنامه‌ریزی شود.
 
وی خاطرنشان کرد: ورود توریست به جنگل‌های گیلان بدون خودرو موجب می‌شود که گردشگری جنگل جای ویلاسازی‌ها را در استان بگیرد و برای استان درآمد قابل ملاحظه‌ای کسب شود.
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil