یکشنبه 30 تیر 1398

 به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :

دکتر سید محمد علی ثابت قدم در آیین افتتاح پنجمین پل عابر پیاده مکانیزه،ایجاد امکانات ایمنی را از مسائل اساسی زندگی در شهرهای بزرگ برشمرد و اظهار کرد:مسئله ایمنی در ۳ حوزه لحاظ شده است و حوزه مدیریت شهری، امسال در این حوزه ها متمرکز شد.

وی افزود:توسعه زیر ساخت های مختلف در حوزه هایی همچون آتش نشانی و یا جمع کردن آب های سطحی که خطرات ترافیکی و جانی برای شهروندان در پی داشت از جمله این فعالیت های متمرکز شده بود که بدون شک ریشه در نگاهی انسان دوستانه داشت.

شهردار رشت از سرعت بخشیدن به پروژه ها خبر داد و افزود: با این اقدام،در مرحله اول ۷ پروژه دیگر در مدت۱۰ روز آینده به بهره برداری می رسد.

ثابت قدم با اشاره به مشکلاتی که در اثر حفاری های مختلف در سطح شهر به وجود آمده خاطر نشان کرد:با اتمام پروژه‌ها در سال آینده بسیاری از این معضلات نیز برطرف می شوند.

وی با بیان اینکه شهرداری مدعی رسیدن به انسان محوریست خاطر نشان کرد:حوزه مدیریت شهری بر اساس چنین ادعایی باید توجه ویژه ای به مردم داشته باشد.

شهردار رشت،ایجاد ایمنی برای عابران به‌ویژه کودکان و سالمندان درمناطق پرتردد را دارای اولویت دانست و تصریح کرد:بزرگترین حسن ساخت پل،ایمن سازی مناطق پرتردد برای چنین افرادی است.

دکتر ثابت قدم بر انجام امورات زیربنایی به موازات مناطق مختلف تاکید و اضافه کرد:با اشاعه چنین اقداماتی زمینه استفاده تمام شهروندان از فضاهای مختلفی همچون گردشگری فراهم می شود.

وی افزود:باید تمام  شهر را برای شهروندان ایمن سازی کرده تا بتوانند مشارکت بیشتری در حوزه های مختلف با همکاری مسئولان داشته باشند.

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی رشت نیز در جریان این افتتاح، پل مکانیزه شهرک گلزاران را پنجمین پل از پل های چهارده گانه اعلام و بیان کرد:این پل از مجموع ۴۱دستگاهی است که قرار است در ۸ ماه آینده در رشت به بهره برداری برسد .

فرامرز جمشیدپور گفت:برای سازه این پل ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود:برای ساخت این پل که، هم دارای راه پله و هم دارای آسانسور با ظرفیت ۸ نفره است ۳۵ تن آهن مصرف شده است.

معاون حمل و نقل و امور زیربنابی رشت همچنین از احداث پل در فلکه گاز،بلوار لاهیجان(بلوار امام رضا (ع))در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil