سه شنبه 25 تیر 1398


 

 

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر فیروز فاضلی، در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در استانداری گیلان برگزار شد از اتمام ٨٠ درصد از شناسنامه فرهنگی و هنری استان خبر داد و گفت: در مرحله اول شناسنامه فرهنگی گیلان شهرستان رشت که حاصل تلاش یک ساله کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بود با حضور جنتی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، در رشت رونمایی شد.

مدیرکل فرهنگ و  ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این شناسنامه مجموعه اطلاعاتی از فرهیختگان و هنرمندان گیلان است که به صورت کتاب منتشر شده است، گفت: به غیر از شهرستان‌های رودبار و آستارا که هنوز تکمیل نشده، ٨٠ درصد پیشرفت در تدوین شناسنامه فرهنگی استان داشته ایم که با اتمام آن به‌زودی نسخه کامل شناسنامه فرهنگی‌ استان گیلان هم بصورت کتاب و هم به صورت الکترونیک منتشر می‌شود.

فاضلی با تاکید بر اینکه شناسنامه فرهنگی‌ گیلان به مرور زمان به روزرسانی می‌شود‌، افزود: این مجموعه برای زیر ساخت‌های فرهنگی و هنری، تجهیزات و امکانات فرهنگی ضروری است که بر روی یک آیتمی در حال جمع آوری است.

وی با تاکید بر اینکه این شناسنامه نیاز کامل برای این است که بتوانیم در حوزه فرهنگ و هنر کار اساسی انجام شود کما اینکه تا کنون نیز همنطور بوده است، بیان کرد: این شناسنامه کمک می کند تا هم تصمیم گیران و هم تصمیم سازان و هم اهالی فرهنگ و هنر با استفاده از این شناسنامه بهترین استفاده را از آن ببرند.

فاضلی گفت: شناسایی هنرمندان از طرف اداره ارشاد بوده که از طریق انجمن‌ها، کارشناسان و روسای ادارات در قالب برنامه‌های متفاوت توانسته اند این افراد را شناسایی کرده و مبادرت به جمع آوری اطلاعاتشان کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با بیان تاکید بر اینکه در انجام کارهای هنری سمت و سو دادن خیلی مهم است، تصریح کرد: در بحث فرهنگ و دفاع مقدس نیز کارگروهی را با دستگاه های مرتبط تشکیل داده‌ایم، که تلاش کردیم سمت و سوی برنامه‌های فرهنگی را به دفاع مقدس و ارزش‌های هنری که نشان دهنده این فرهنگ باشند، ببریم.

فاضلی اضافه کرد: در هفته کتاب نیز در مراسم تجلیل از ناشران و مولفان از کتاب «شهدای هنرمند» که یکی از ١٤ کتابی است که در حیطه دفاع مقدس نگاشته شده، تجلیل به عمل آمد.

وی با بیان اینکه به مناسبت هفته بسیج در همه مجتمع‌های ما روز شعر و دفاع مقدس برگزار می شود، گفت: تجلیل از رضا نیکوکار، شاعر برجسته استان که در محضر مقام معظم رهبری شعرخوانی داشتند، را می توانیم در برنامه های خود داشته باشیم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil