چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سیده زهرا میراعلمی در جریان افتتاح همزمان کتابخانه در دو روستای بخش مرکزی شهرستان سیاهکل، اظهار کرد: کتاب حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و نوآوری نه تنها اهمیت خود را از دست نداده،بلکه جلوه های گسترده تر، تازه تر و پایدارتری یافته است.

بخشدار مرکزی سیاهکل کتاب را آینه تمام نمایی از تجربه ها، آموخته ها،دانستنی ها و علوم مختلف دانست که دیگران با رنج فراوان بر صفحه ماندگار آن بر جای گذاشته اند و چون هدیه ای گرانبها به دست ما رسانده اند.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، بیان کرد:کتاب،بهترین رابط میان گذشته و حال و تنها مونس انسان های اندیشمند است لذا بايد كتاب‏هايى را ترويج كرد كه آن كتاب بتواند هم پرورش فكرى بدهد، هم راه درست را در اختيار مطالعه کننده آن بگذارد.

این مقام مسئول به جایگاه کتاب و نوشتارهای سازنده اشاره و خاطرنشان کرد:برای ایجاد نگرش،انگیزه و تقویت احساس اعتماد به نفس و خودارزشمندی در میان نوجوانان و جوانان باید سرانه مطالعه را بالا ببریم تا از اینکه اوقات دانش آموزان و دانشجویان به کارهایی غیر از مطالعه سپری گردد، جلوگیری به عمل آید.

میراعلمی مطالعه را عنصر اصلی و ضروری زندگی دانست و افزود: بدون تردید آنان که گام های بلندی در وادی پیشرفت های گوناگون برداشته اند، هرگز با کتاب و کتاب خوانی بیگانه نبوده اند لذا اکنون جا دارد از تلاش  دهیاران روستاهای خرارود و نمکرودبار که در گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین مردم روستایی گام برداشته اند، قدردانی شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil