یکشنبه 30 تیر 1398


 

 

 

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران، بیان کرد: هر طرح فناوری و مشترک با کشورهای خارجی در حوزه های دانش بنیان در حوزه صنایع هوایی و هوانوردی حمایت می شود و افزایش مشارکت بخشی خصوصی مهمترین رویکرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی افزود: باید سهم فناوری های هوایی در حوزه های پهپاد، تشخیص، شناسایی و هواشناسی و پایش محیط زیست در زندگی مردم افزایش یابد و در سه سال گذشته شاهد اتفاق های خوبی در این بخش بودیم.

به گفته ستاری، در 20 سال گذشته از توسعه فناوری های هوا و فضا در حوزه civil  (تجاری و غیرنظامی) در کشور غافل بوده ایم اما توسعه صنایع هوایی و هوانوردی از رویکردهای مهم دولت یازدهم محسوب می شود .

رییس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: با حمایت از بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان به دنبال گسترش کمی و کیفی این بخش هستیم.

ستاری با بیان اینکه نمایشگاه صنایع هوایی و هوانوردی ایران به ظرفیت خوبی برای ارائه توانمندی های کشورمان در این بخش تبدیل شده است، اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نیز کشور روسیه نقش پر رنگی دارد و برخی اقدامات و ارتباطات مشترک و کمیسیون فنی با روسیه موجب توسعه این فناوری می شود.

در ادامه این مراسم، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به همراه سردار سرتیپ حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علی اصغر مونسان، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر منوچهر منطقی، رییس مرکز ملی فضایی و متولیان حوزه هوایی و هوانوردی از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید و از چهار نوع بالگرد تجاری، محیط بانی، آموزشی و توریستی ساخت داخل رونمایی کردند.

همچنین، رونمایی از پهپادهای تجاری، در سه کلاس وزنی کوچک، متوسط و بالگردی از جمله برنامه های ویژه دومین روز و رونمایی از سیمولاتور تولید داخل در سومین روز از برگزاری این دوره از نمایشگاه انجام می‌شود.

هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و هوانوردی تا 29 آبان ماه پذیرای بازدید کنندگان و علاقه مندان به صنعت هوافضا است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil