چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : غلامحسین شافعی عصر امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر گیلان به مناسبت گرامیداشت سالروز ملی صادرات در سالن بانک ملی این شهر با تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: امیدواریم زائران با سلامت به زیارت اباعبدالله(ع) نایل شوند.

وی اتاق بازرگانی گیلان را افتخار اتاق ایران دانست و افزود: گیلان آغاز کننده بسیاری از تحولات تاریخی کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران صادرات موفق را از تولید قوی دانست و گفت: مبنای حرکات ما رسیدن به تولید در تمام بخش‌ها است و دارای ظرفیت های خدادادی هستیم که باید از آنها به درستی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در سال 2014 میزان صادرات غیر نفتی کشور 31 میلیارد دلار بود، تصریح کرد: میزان صادرات کالای غیر نفتی در سال 2015 به 37 میلیارد دلار رسیده اما ظرفیت کشور ما این رقم صادرات نیست.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه هنوز کالای ما متاع جذابی در بازارهای جهانی نیست، بیان کرد: با وجود تلاش‌های صورت گرفته، تولید ما نتوانست از تولید جهانی پیروی کند اما از مصرف جهانی پیروی کردیم.

وی با بیان اینکه باید کالای ایرانی به لحاظ تکنولوژی روز قابل رقابت در بازار جهانی باشد، خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی گیلان با سیستان و بلوچستان متفاوت است و نمی‌توانیم یک نسخه مشترک اقتصادی برای آن دو بنویسیم و باید هسته اقتصادی منطقه‌ای داشته باشیم.

شافعی ایجاد هسته‌های اقتصادی برون مرزی و برنامه‌ریزی اتاق برای کشورهای همسایه ایران را مهم دانست و یادآور شد: این موضوع می‌تواند آینده کشور ما را متفاوت کند.

وی دیپلماسی دولت در بحث هسته‌ای را موجب تغییر رویکرد و دیدگاه جهانی دانست و گفت: با ترافیک قابل توجهی در تردد سرمایه‌گذاران خارجی مواجه هستیم و فعالان اقتصادی باید از این فرصت استثنایی بهره ببرند.

این مسؤول متذکر شد: خارجی‌هایی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ایران هستند و ما باید فضای مناسب از این موقعیت و کسب و کار با آنها را فراهم کنیم و با تغییر رویکرد دولت آینده کشور روشن‌تر از گذشته است.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil