سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : محمد بخارایی با بیان اینکه جمعیت طرفداران ایمنی راه ها یک نهاد مردمی است که در 86 تاسیس شد،اظهار کرد:این جمعیت با اتکال به پروردگار متعال و تجربه و دانش اعضای خود و در راستای نیل به جامعه ای توسعه یافته و همسو با سایر نهادهای اجتماعی هدفی جز بهبود وضعیت ایمنی تردد در راه ها و ارتقای فرهنگ ترافیکی کشور ندارد.

دبیرکل جمعیت طرفداران ایمنی راه ها تشکیل جلسات با نخبگان و مدیران عالی رتبه راه،حمل و نقل و ترافیک و برگزاری گردهمایی های سراسری متشکل از نخبگان و دست اندرکاران حمل و نقل و ایمنی با هدف جلب مشارکت و ایجاد حساسیت عمومی نسبت به موضوع ایمنی را از جمله فعالیت ها دانست.

وی با بیان اینکه جمعیت برای انجام فعالیت های خود با هدف بهبود وضعیت ایمنی و کاهش تصادفات متکی به کمک اعضا و داوطلبان و خیرین می باشد،تصریح کرد:ایمنی یکی از مهمترین شاخص های حمل و نقل است.

بخارایی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب دستاوردهای خوبی در حوزه حمل و نقل اعم از زمینی،هوایی و دریایی داشتیم،متذکر شد:متاسفانه در حوزه بهره برداری فرهنگ سازی لازم صورت نگرفته است و لذا کشور ایران یکی از کشورهای پرخطر در ترافیک جاده ای و شهری است.

رئیس هیئت اجرایی جمعیت طرفداران ایمنی راه ها فرهنگ ایمنی را مختص رانندگان ندانست و گفت:یکی از راهکارهای توسعه فرهنگ ایمنی، توسعه عضوگیری جمعیت است لذا دفاتر نمایندگی را در سطح 18 استان ایجاد کردیم و گیلان یکی از موفق ترین دفاتر در عضوگیری و ایجاد حساسیت در مردم و مسئولان است.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر 15 هزار نفر عضو داریم،خاطرنشان کرد:همه مردم کشور طرفدار ایمنی راه ها هستند لذا یکی دیگر از وظایف جمعیت تبدیل شهروند غیر مسئول به شهروند مسئول است که توقع را از دستگاه اجرایی بالا می برد.

بخارایی از برگزاری اولین همایش همپیمانی رانندگان حرفه ای و انتخاب راننده برتر در آذرماه جاری خبر داد و یادآور شد:سعی کردیم فرهنگ سازی را از دانش آموزان آغاز کنیم،زیرا به دلیل آموزش پذیر بودن و بهره برداری مستقیم از شبکه های حمل و نقلی تاثیرگذاری بیشتری دارد.

وی با اشاره به دست اندرکاری بانوان در امر فرهنگ سازی ایمنی راه ها،اضافه کرد:بانوان 50 درصد جمعیت کشور هستند و لذا در مسائل مختلف اجتماعی موفقیت خودشان را ثابت کرده اند.همچنین با علما و روحانیون همایش های سراسری داشتیم تا از تریبون های مذهبی فرهنگ ایمنی را ترویج کنند.

 

 

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil