جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر سید محمدعلی ثابت قدم در مراسم افتتاح باغ سالار مشکات و لاین کندرو بلوار شهید بهشتی با قدردانی از اعضای شورا در زمینه تسریع بخشی اجرای پروژهای شهری اظهار کرد: پروژه باغ سالار مشکات یک بازآفرینی فرهنگی،تاریخی وطبیعی است که براساس ۴ محور با حفظ نگاه عناصر بازآفرینی حاکم برآن موردنظر قرار گرفته است.

 شهردار رشت موضوع پارک سالار مشکات را یک بحث بازآفرینی هویتی دانست و گفت:این پارک یادآور گذشته ای تاریخی است که در یک محدوده جغرافیایی معلوم با ایجاد فضای گردشگری مطلوب برای نسل امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد .

وی با تاکید بر حفظ یخچال طبیعی پارک مشکات افزود: امید است با ثبت این چاه در مباحث میراثی و تاریخی گامی بلند در توسعه شهری برداشته شود .

دکتر ثابت قدم با تاکید بر اصالت فرهنگی مردم محله باغ سالار و شهریاران تصریح کرد:مسیر بازآفرینی به طول ۷.۲ کیلومتر از منتهی الیه شهر به سمت عینک واز شرق از انتهای زیرگذر شهید رجایی با طول ۹۸۰ متر و عرض ۱۰ الی ۱۳ در سه لیبل طراحی شده که در ارتفاع از لا به لای این فضای جنگلی عبور خواهد کرد.

شهردار رشت از ارائه برنامه حفظ باغات شهری به شورا خبر داد و یادآور شد:حفظ محیط زیست به عنوان استراتژی توسعه انسان محور و مقوله مربوط به حفظ درختان یکی از رویکردهای اصلی مجموعه مدیریت شهری است.

دکتر ثابت قدم اظهارکرد:عملا شهرداری برآن است تا با تکیه بر تفکر شورای اسلامی در زمینه توسعه فضاهای شهری و قابل بهره برداری برای نسل امروز اصالت شهر را نادیده نگیرد.

شهردار رشت با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ پرداخت عوارض توسط شهروندان خاطرنشان کرد:مجموعه هزینه‌های شهری که شامل ۳۷۲ وظیفه می‌شود بخشی با پرداخت عوارض و مالیات توسط مردم تامین می شود.

وی توجه به مناطق کم برخوردار را رویکرد دیگر مجموعه مدیریت شهری خواند و گفت:شهرداری منطقه چهار از جمله مناطقی است که درآمد و هزینه آن از توازن متناسبی برخوردار نیست.

دکتر ثابت قدم انتطار پرداخت عوارض از سوی شهروندان به طور مساوی را غیر قابل قبول دانست و گفت:توسعه گران شهری و متمولین باید تامین منابع مدیریت شهری را در چهارچوب معقول انجام دهند.

شهردار رشت با اشاره به طلب ۱۶۰ میلیارد تومانی شهرداری از شهروندان تصریح کرد:متاسفانه بدهکاران شهرداری دانه درشتانی هستند. که متاسفانه تعدادی به دلیل حمایت و اتصال به منابع قدرتی از پرداخت بدهی های خود به شهرداری امتناع می ورزند.

تبدیل شهر رشت به بزرگترین مقصد فرهنگی ورزشی شمال کشور

علی مقصودی در این مراسم با تاکید بر زیبایی خدادادی باغ سالار مشکات اظهار کرد:برای احداث و تجهیز پروژه باغ سالار مشکات به مساحت۷هزارو  ۵۰۰ متر بالغ بر ۸۵۰ میلبون تومان هزینه شده است.

مدیر منطقه چهار رشت شهرداری ها را نهادی غیر دولتی خواند و گفت: تمام هزینه‌های این پارک توسط مردم پرداخت می شود. لذا برای نگهداشت این پارک در ضلع غربی این پارک پس از پایان دادن بحث تملک با فراخوان اقدام به شناسایی سرمایه گذار جهت احداث کافی شاپ و مراکز فرهنگی تفریحی خواهیم کرد.

وی شهر رشت را بزرگترین مقصد فرهنگی ورزشی شمال کشور خواند و تصریح کرد: امنیت در حوزه پارک ها و فضای سبز موضوع مهم و لاینفک مجموعه مدیریت شهری و نهادهای مرتبط است. بنابراین با حمایت پلیس و نیروی انتظامی اقداماتی در این زمینه نیز انجام خواهد شد.

علی مقصودی در خصوص افتتاح لاین کندرو بلوار شهید بهشتی گفت: این پروژه نیز به مساحت ۳هزار و۵۰۰ متر مربع و به طول ۵۰۰ متر از دهنه استقامت یک تا جلوی این پارک با هزینه ای بالغ بر ۲۳۰ میلیون تومان در طول مدت ۳۷ روز به بهره برداری رسید.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil