سه شنبه 25 تیر 1398

 

 

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، با گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارا گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاء‌های قانونی در این موضوع با 65 رأی موافق، 133رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

بر اساس این گزارش، تقاضای تحقیق وتفحص از بررسی وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاء‌های قانونی انجام می‌شود.

حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با این گزارش گفت: گزارش در رابطه با تحقیق و تفحص از افراد دو تابعیتی با حضور وزیر اطلاعات در کمیسیون بررسی شد و استدلال مطرح کنندگان تفحص بر این اساس بود که حضور مدیران دو تابعیتی زمینه جاسوسی را فراهم می‌کند و ممکن است مشکلات مدیریتی داشته باشد.

وی افزود: وزیر اطلاعات در رابطه با موضوع مذکور اظهار کرد در تمامی استعلامات روی موضوع تابعیت مضاعف توجهات انجام شده است و 79 مورد در این زمینه استعلام شده که 35 مورد برای صلاحیت جایگاهی مدیریت رد شده است.

نقوی حسینی با بیان اینکه تقاضای تحقیق وتفحص پیرامون دو تابعیتی‌ها در کمیسیون رد شد، افزود: بر اساس توضیحات وزیر اطلاعات اگر خلاء‌های قانونی در رابطه با موضوع مذکور رفع شود کنترل‌های کافی انجام خواهد شد، به جای تحقیق و تفحص کمیته مشترک بین مسئولان قانونگذاری و اجرایی تشکیل شود تا مسائل را پیگیری کنند.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil