سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : زهرا بدن آرا در هفتمین روز از روزهای گرامیداشت کتاب اظهار کرد: کتابخانه میرزاکوچک خان جنگلی واقع در سلیمانداراب رشت، کتابخانه کپورچال در بندر انزلی، توسعه کتابخانه عمومی اهل بیت(ع) در آستانه اشرفیه و افتتاح کتابخانه سیار در رشت پروژه های قابل افتتاح در هفته کتاب و کتابخوانی است که تا پایان همین هفته به بهره برداری می رسند.

سرپرست کتابخانه های عمومی گیلان افزود: کتابخانه سیار برای دسترسی و بهره مندی شش منطقه فاقد کتابخانه این شهرستان طراحی شده است.

وی ادامه داد: کتابخانه سلیمانداراب با 630متر زیربنا و کتابخانه کپورچال انزلی با 150متر مربع زیربنا آماده خدمات رسانی به مخاطبان کتاب هستند.

بدن آرا گفت: اگرچه کارهای بسیاری در زمینه کتاب و کتابخوانی در استان انجام شده، اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله بسیار است.

وی ادامه داد: جامعه برای دستیابی به وضعیت مطلوب در عرصه کتاب و همچنین پرورش نسل پژوهشگر، نیازمند یاری و همگامی همه متولیان فرهنگی است.

وی بیان کرد: راه طولانی در پیش است و طی این مسیر پر فراز و نشیب حمایت مسئولان را می طلبد.

بدن آرا یادآور شد: بیست و چهارم آبانماه بمناسبت روز کتاب و کتابخوانی عضویت در کتابخانه های عمومی استان رایگان است.

گفتنی است؛ 24 آبان ماه، روز کتاب و کتابخوانی است و امسال از 15 تا 27 آبان ماه روزهای گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار معرفی شده است. 101 باب کتابخانه نهادی، مشترک و مستقل در استان گیلان فعال هستند.

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil