شنبه 29 تیر 1398

 

 

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر حسن رکنی اعلام کرد: در فاز نخست اجرای این طرح برای کاهش سن کشتار و اصلاح وزن مرغ های گوشتی به وزن یک کیلو و 800 گرم تا 2 کیلو و 200 گرم و حداکثر سن کشتار 45 روزه اقدام مى شود.

وی افزود: در افق اجرای این طرح در فروردین سال 1397 واحدهای پرورش مرغ گوشتی باید به وزن کشتار حدود یک کیلو و 200 گرم و سن 35 روزه نزدیک شوند.

رکنی با بیان این که طرح کاهش وزن و سن کشتار مرغ های گوشتی هر سه ماه یک بار پایش شده و با شرایط جدید تصمیم گیری می شود، گفت: در هر فاز سه ماهه، دستورالعمل های اصلاح وزن و سن کشتار مرغ بهینه خواهد شد.

وی هدف از اجرای این طرح را بهبود بهره وری، کاهش ضایعات، توسعه صادرات و بهبود شرایط بهداشتی فرآیند تولید تا عرضه برشمرد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی، استقبال تولیدکنندگان مرغ گوشتی را از این طرح مثبت ارزیابی و تصریح کرد: اجرای این طرح در راستای مصلحت ملی، منافع اقتصادی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان صورت می گیرد.

وی گفت: در این طرح علاوه بر افزایش کیفیت گوشت مرغ، با کاهش ضریب تبدیل دان به گوشت موجب صرفه جویی واردات خوراک طیور به کشورخواهیم شد.

افزایش 10 درصدی تولید با بهره برداری بهینه از خوراک طیور

وى افزود: اجراى این طرح می تواند حداقل ٥٠٠ هزار تن صرفه جویى در مصرف خوراک طیور در سال ایجاد کند لذا با عملیاتی شدن طرح مذکور و کاهش سن کشتار از هدر رفت خوراک طیور و در پی آن واردات جلوگیری می شود.

رکنى در ادامه داد: جلوگیری از هدر رفت خوراک طیور و احتساب ضریب تبدیل عدد 2، نزدیک به 200 هزارتن توان تولید گوشت مرغ را افزایش می دهد که این رقم 10 درصد به تولید این محصول می افزاید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، اصلاح وزن و سن کشتار مرغ گوشتی را برای دستیابی بیشتر به بازارهای جهانی اجتناب ناپذیر و مهم دانست و خاطر نشان کرد که در تجارت جهانی، مرغ های سایز با وزن حداکثر یک کیلو و 200 گرم مبادله می شود در حالی که در واحدهای تولیدی کشور، وزن مرغ های گوشتی بالای دو کیلوگرم است.

وی گفت: در حال حاضر سالانه نزدیک به 70 تا 80 هزارتن گوشت مرغ منجمد با وزن یک کیلو و 200 تا یک کیلو و 600 گرم از کشور صادر می شود.

رکنی میزان تولید جهانی گوشت مرغ را حدود ١٠٨ میلیون تن عنوان کرد و اظهار داشت: از این رقم نزدیک به 10 میلیون تن مرغ سایز در بازارهای جهانی تجارت مى شود.

وی در عین حال اجرای طرح کاهش وزن و سن کشتار مرغ گوشتی را در تمام واحدهای تولیدکننده عملی دانست و در عین حال بر فرهنگ سازی برای مصرف گوشت مرغ با وزن پایین تر در کشور تاکید کرد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در مورد سرنوشت مرغ های تولید شده با وزن بالا بعد از زمان مقرر، اذعان داشت: مرغ های بالاتر از سایز تولید شده بعد از اجراى طرح مى توانند به صورت قطعه بندی در بازار عرضه شوند.

وی ادامه داد: شرکت پشتیبانی امور دام نیز می تواند این قطعات را خریداری و برای تنظیم بازار گوشت مرغ استفاده کند.

رکنی تصریح کرد: ما شرایط اجرای این طرح را به گونه ای در نظر گرفته ایم تا کار به راحتی انجام شود.

وی گفت: دستورالعمل های طرح کاهش وزن و سن کشتار مرغ گوشتی به امضای معاونت امور تولیدات دامی و رییس سازمان دامپزشکی کشور رسیده و به استان های کشور نیز ابلاغ شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: اجرای بخشی از دستورالعمل های این طرح به همکاری دامپزشکان مستقر در کشتار گاه های کشور و بخشی دیگر به همکاری پرورش دهندگان و تشکل های تولیدی طیور نیاز دارد.

محدودیت ورود مرغ های درشت به میادین میوه و تره بار بعد از اجراى طرح

وی به آماده بودن مقدمات اجرای این طرح در استان ها اشاره کرد و اظهار داشت: فازهای سه ماهه این طرح، متناسب با شرایط هر استان عملیاتی می شود.

رکنی تصریح کرد: اجرای طرح کاهش وزن و سن کشتارمرغ گوشتی با هماهنگی تعاونی ها، اتحادیه ها و زنجیره های تولید طیور انجام می گیرد.

وی گفت: 12 درصد تولید طیور در بخش زنجیره های تولید سازماندهی و مابقی توسط مرغداران به طور پراکنده انجام می شود.

رکنی همچنین از هماهنگی معاونت امور دام با میادین میوه و تره بار برای ایجاد محدودیت ورود مرغ های درشت به این میادین در راستای اجرایی شدن طرح خبر داد. 

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil