سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سیده حمیرا ذکی پور، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان در جلسه ستاد پرسش مهر 17، اظهار کرد: اسلام به عنوان دین رحمت همواره بشارت دهنده صلح بوده و پرسش مهر امسال در نفی خشونت در دوره ای که بسیاری از کشورهای همجوار درگیر ناامنی هستند، بسیار هوشمندانه است.

معاون فرهنگی آموزش و پرورش گیلان به اهمیت سوال رئیس جمهور در مهر امسال اشاره کرد و گفت:این پرسش صرفا یک مسابقه نیست بلکه ارائه نقشه راه و تبیین فرهنگ صلح در جامعه و جهان است.

ذکی پور گفت: پرسش مهر امسال دانش آموزان دوره دوم ابتدایی، متوسطه اول و دوم، دانشجو معلمان و فرهنگیان را شامل می شود و افراد علاقمند می توانند آثار خود را به مدارس، پردیس فرهنگیان و ادارات آموزش و پرورش تحویل دهند.

ذکی پور با اشاره به شرکت 10 هزار نفر در مسابقه پرسش مهر سال گذشته، گفت: امسال با توزیع درخواست حضور در این مسابقه برای 350 هزار دانش آموز، پیش بینی می شود تعداد بیشتری در رقابت پرسش مهر 17 شرکت کنند.

در ادامه جابر اخلاقی،معاون آموزش و متوسطه آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اهمیت این پرسش در زندگی روزمره مردم، بر ارتقای تحمل و ظرفیت شنیدن و حتی استفاده از نظرات مخالف تأکید کرد.

در پایان نورالله اکبری،معاون سوادآموزی آموزش و پرورش گیلان در جلسه ستاد پرسش مهر 17 گفت: آموزش صلح به دانش آموزان یکی از موارد ریشه کنی خشونت است و آنان باید تاب آوری در برابر ناملایمات زندگی را بیاموزند.

وی با مهم دانستن شناخت عرصه خشونت ها، پیشنهاد کرد در برگزاری همایش ها به مولفه های نفی خشونت و شناخت آن پرداخته شود.

جمیل عباسی،غریب رئیس اداره فرهنگی، هنری و اردویی معاونت پرورشی هم در اولین جلسه پرسش مهر 17 با اشاره به اهمیت شرکت اولیای دانش آموزان در این مسابقه فرهنگی گفت:در بخش «هر خانواده ایرانی یک پاسخ» اولیای دانش آموزان می توانند با ارائه مقاله در پرسش مهر ریاست جمهوری شرکت کنند.

وی در ادامه تأکید کرد:همکاران ستادی با حضور و شرکت پر رنگ خود در این مسابقه می توانند الگوی مناسبی برای سایر فرهنگیان باشند.

گفتنی است؛ پرسش مهر 17 در رشته های سخنوری،مقاله، شعر،داستان نویسی،وب نوشت،گرافیک،طراحی، نقاشی، خوشنویسی، فیلم کوتاه، نمایشنامه نویسی و سرود برگزار می شود و علاقمندان می توانند آثار خود را تا پایان آذر ماه به نشانی های آمده در خبر ارائه کنند

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil