جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی طائب در نخستین سالگرد شهید سجاد طاهرنیا، گیلانی مدافع حرم که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، عمق کلمه «مدافع» حرم را در ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) در روز عاشورا دانست و اظهار کرد: امام حسین(ع) در حالی داوطلب یاری خواست که می دانست کسی پاسخی به او نمی دهد لذا اتمام حجت کرد.

فرمانده قرارگاه عمار با بیان اینکه امام حسین(ع) دو شخصیت شناسنامه ای و حقوقی دارد، افزود: امام حسین(ع) برای خودش به عنوان شخصیت شناسنامه ای طلب کمک نمی کند، زیرا عاشق شهادت و اهل ایثار و فداکاری است، اما به عنوان امام زمان باید زنده بماند و دیگران فداکاری کنند لذا در واقعه عاشورا امام زمان شهید شد و امام زمان بعدی است.

وی با تبیین عبارت «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا»، تصریح کرد: ویژگی عاشورا این است که امام زمان به عنوان معصوم و چراغ راه هدایت را شهید کردند. امروز امام زمان(عج) مضطر و محاصره هستند و دیگران باید ایشان را از این شرایط خارج کنند. در واقع ندای «هل من ناصر ینصرنی» داوطلب یاری برای امام زمان می خواهد. امام زمان(عج) باید از هل من ناصر... پاسخ بگیرد؛ در غیر این صورت باید در اضطرار بماند تا شهید نشود. دعای ندبه به چگونگی زندگی امام زمان(عج) می پردازد.

حجت الاسلام طائب با بیان اینکه سراسر کره زمین برای امام زمان(عج) ناامن است و حکم کربلا را دارد، گفت: هدف انقلاب زمینه سازی حکومت امام زمان(عج) است، وگرنه مردم بخاطر آسایش و رفاه دنیوی انقلاب نکردند. اهل کوفه حسین بن علی به عنوان امام زمان را به جایی دعوت کردند که هنوز از عبیدالله بن زیاد خالی نشده بود. امروز امام زمان(عج) را دعوت می کنیم، در حالی که کوفه امام زمان را از عبیدالله های زمان خالی نکرده ایم و خانه خدا آزاد نیست.

فرمانده قرارگاه عمار آل سعود کودک کش را آل شرور دانست که روی یزیدیان زمان را سفید کرده است و ادامه داد: رژیم صهیونیستی رگ گردن آمریکا در منطقه است و اگر از بین برود آمریکا نابود و مسیر ظهور امام زمان(عج) هموار می‌شود. امروز پس از 37 سال سخن امام خمینی(ره) که فرمودند «راه قدس از کربلا می گذرد» در حرکت مدافعان حرم تجلی پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه مدافع حرم در واقع مدافع امام زمان(عج) است، خاطرنشان کرد: مسیر دفاع از امام زمان نیروی داوطلب و عاشق می خواهد. با وجود مدافعان حرم دشمن در خطر است و ما احساس خطر نمی کنیم، زیرا آنان عاشورا را سرلوحه خود قرار داده اند.

حجت الاسلام طائب عنوان کرد: دشمن در منطقه شکست خورده و اکنون به داخل امید بسته است. دشمن احساس می کند تحریم ها ملت ایران را خسته کرده و آنها را پای میز مذاکره نشانده است لذا با کمال وقاحت برجام 2 و 3 و... را پیش می کشد، ولایت فقیه را خلاف حقوق بشر می داند و خواستار خروج ایران از سوریه و عدم حمایت از حزب الله است.

وی با بیان اینکه امروز یمن کار بزرگی انجام می دهد و مسیر شهدای مدافع حرم به ‌درستی پیش می‌رود، متذکر شد: آمریکا اوضاع عالم را بر هم ریخته و خودش گرفتار آشفتگی شده است و سخنان محرمانه را علنی بیان می کنند لذا باید حواسمان جمع باشد و در داخل اختلاف نداشته باشیم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil