سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : احمد ممتازی به مناسبت روز جهانی «عصای سفید» در نشست با خبرنگاران، با اشاره به توانمندی معلولین گفت:خانواده‌هایی که فرزند نابینا دارند باید به این باور برسند که این فرزندان دارای توانمندی‌های بسیاری هستند.

وی افزود:بسیاری از نابینایان، توانمندی‌هایی دارند که باید با در اختیار قرار دادن زمینه و امکانات مناسب در اختیار آن‌ها شرایط بهره‌گیری از این توانمندی را فراهم کرد.

ممتازی ادامه داد:انجمن معلولین بینایی گیلان به 850 نفر نابینا و کم بینا در استان خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه می‌دهد.

وی از مشکلات عمده نابینایان را اشتغال عنوان کرد و گفت: امیدواریم با حرفه‌آموزی و اشتغال جامعه هدف را توانمند کنیم.

ممتازی پرداخت کمک‌های بلاعوض شامل نقدی و غیر نقدی،ارائه خدمات آموزشی و کمک آموزشی،ضبط و تکثیر کتب درسی و غیردرسی برای دانش آموزان و دانشجویان،برگزاری و مشارکت در همایشها و مراسم مختلف،برگزاری اردوهای تابستانی را از جمله فعالیت‌های انجمن معلولین بینایی گیلان عنوان کرد.

وی برگزاری دوره‌های آموزش کامپیوتر،فعالیت در خصوص جلب مشارکتهای مردمی و ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی و دارویی از طریق پزشکان داوطلب و خیر برای کاهش هزینه‌های درمانی افراد عضو نیازمند، را از دیگر فعالیت‌های انجمن معلولین عنوان کرد.

ممتازی به قانون جامع حمایت از معلولین اشاره کرد و گفت: سهمیه 3 درصد استخدامی که باید برای استخدام این افراد اعمال شود اجرایی نمی شود.

وی با بیان اینکه با مساعدت مدیرعامل کارخانه نیوساد 7 نفر از افراد این انجمن مشغول بکار شدند،اضافه کرد: با همکاری بخش‌های خصوصی درصدد اشتغالزایی برای معلولین تحت پوشش این انجمن هستیم.

محمدحسن عاقل‌منش عضو هیئت مدیره انجمن در ادامه این نشست با بیان اینکه نابینایان و کم‌بینایان دارای مدارک عالی آموزشی هستند،خاطرنشان کرد: نابینایان و کم‌بینایان این انجمن دارای مدرک دانشگاهی دکترا، فوق لیسانس هستند.

وی افزود: واحد آموزش انجمن برای دانشجویان کم‌بینا و نابینا متقاضی، فایل‌های صوتی مورد نیاز درسی را تهیه می‌کند و به رایگان در اختیارشان قرار می‌دهد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil