سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :سید محمد احمدی در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش رودبنه شهرستان لاهیجان، ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین(ع)، گفت: هدف اساسی به وجود آمدن شوراهای اسلامی روستاها، استفاده از این ظرفیت محلی در مدیریت و توسعه پایدار روستا می‌باشد و این در گذشته نیز به شکل سنتی وجود داشته است.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه پیشرفت‌های روستاها پس از انقلاب کاملا مشهود است و کسی نمی‌تواند این پیشرفت‌ها را نادیده بگیرد، افزود: یکی از سیاست‌های مهمی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مورد توجه قرار گرفه است، مدیریت پایدار روستایی است، یعنی می‌بایست در روستاها، مسائل مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... همه در یک مجموعه و اساسی دیده شود.

وی با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به واگذاری امور روستاییان به دهیاران و شوراهای اسلامی روستا، نگاهی فقط فیزیکی نیست، تصریح کرد: به دلیل آشنایی دهیاران و اعضای شورای روستاها با منطقه مورد نظر، می‌بایست آنقدر ذوق، شوق، توانایی و تلاش داشته باشید که با برنامه‌ریزی درست بتوانید به سوی پیشرفت گام بردارید.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری برخی جشنواره‌های خاص مختص به روستاها، تصریح کرد: قطعا برگزاری این گونه جشنواره‌ها بدون خلاقیت، تلاش و برنامه‌ریزی دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها محقق نمی‌شود. در واقع برگزاری این برنامه‌ها باعث برجسته شدن روستا و رونق اقتصاد آن روستا خواهد شد.

وی با بیان اینکه دهیاران می‌بایست شرح وظایف و مقررات جاری و اولویت‌های روستاها را بشناسند، گفت: روابط تنگاتنگ و صمیمانه با شوراها و بخشداران مهمترین رویکرد دهیاران است.

احمدی اظهار کرد: بخش رودبنه بخش فعال و توانمندی است و اعضای شورای روستاها با مدیریت و اندکی ریسک می‌توانند با ارائه طرح‌هایی در زمینه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی، اقتصادی و... تسهیلات بسیاری دریافت کنند که ان‌شاءالله در جلساتی تخصصی‌تر این پیشنهادات پیگیری خواهد شد.

فرماندار لاهیجان با تاکید بر همدلی، همزبانی و وحدت میان مردم و مسئولین، عنوان کرد: به لطف خدا در شهرستان لاهیجان یک همدلی و وحدت خاصی میان همه مسئولین و مردم وجود دارد و امیدواریم با وجود این همدلی و همزبانی بتوانیم مشکلات موجود را حل کنیم.

وی با اشاره به اهمیت سرشماری نفوس و مسکن 95، گفت: اگر در این سرشماری نتوانیم واقعیت‌ها را منعکس کنیم قطعا در برنامه‌ریزی‌ها دچار مشکل خواهیم شد و شما دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستا می‌بایست در فرصت باقیمانده مردم را به انجام سرشماری علی الخصوص به روش اینترنتی دعوت و ترغیب کنید.

 

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil