شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار کرد: ترویج دین خدا و انجام فریضه امر به معروف انگیزه قیام سیدالشهدا(ع) بود.

وی با بیان اینکه محرم و صفر ظرفیت عظیمی برای فرهنگ‌سازی است، افزود: دین اسلام با شهادت امام حسین(ع) بقا یافت.

خطیب جمعه رشت پرهیز از کارها و اعمال دور از شأن و در تضاد با اسلام را ضرورت دانست و تصریح کرد: نباید با تحریف و اشعار سخیف بر پیکره این فرهنگ سترگ خدشه وارد کرد.

وی استفاده از پیام عاشورا در ترویج روحیه جهاد و مبارزه علیه استکبار را مهم خواند و خاطرنشان کرد: برخی از اعمال و مداحی‌های رواج یافته در ایام محرم با روح آزادگی امام حسین(ع) مطابقت ندارد.

قربانی با بیان اینکه دنیای تشیع و اسلام به عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) مشغول است، اضافه کرد: لباس‌های سیاه عزاداران نشانه این عزاداری است.

وی به فلسفه شهادت امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: در شرایط ویژه باید مسئله مهم را فدای اهم کرد و این در ابعاد مختلف فقه وجود دارد.

امام جمعه رشت به ادعای برخی کفار سعودی درباره خرابی کعبه اشاره کرد و ادامه داد: اگر دنیای کفر بخواهد کعبه را خراب کند دنیای اسلام باید قیام کرده و خود را سپر بقای کعبه کند.

وی افزود: رئیس شورای امنیت ملی گفت اگر دشمنان بخواهند اهداف مقدسه ما به‌ویژه در عراق و کربلا را خراب کنند مرز نمی‌شناسیم و از مکان‌های مقدسه خود دفاع می‌کنیم.

قربانی به قیام امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه امام حسین(ع) علم به شهادت داشت باید ببینیم چرا با اهل و خانواده خود به کربلا آمد و آماده شهادت شد.

وی اظهار کرد: به عقیده بزرگان و فقها، درست است که امام حسین(ع) علم به شهادت داشت اما اگر امام حسین قیام نمی‌کرد تمام تلاش‌های پیامبر(ص) از بین می‌رفت.

 قیام امام حسین(ع) مجوز قیام میرزا کوچک و امام خمینی(ره) شد

خطیب جمعه رشت قیام امام حسین(ع) را موجب زنده شدن دین پیامبر(ص) دانست و تصریح کرد: قیام امام حسین مجوز قیام بزرگانی مانند میرزا کوچک خان و امام خمینی(ره) شد.

وی به تاسوعای حسینی اشاره کرد و متذکر شد: باید هدف امام حسین(ع) را زنده نگه‌داریم و راه ما راه حسین بوده و امری عبادی است.

قربانی انجام برخی اقدام‌ها در عزاداری‌های حسینی را حرام دانست و یادآور شد: قمه زدن حرام و آسیب رساندن به پشت در هنگام زنجیرزنی حرام است.

وی با تأکید بر اینکه شعارهای عزاداری خود را نباید آلوده کنیم، اظهار کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر کرده و تنها به روضه‌خوانی اکتفا نکنیم و سخنرانی‌های سازنده داشته باشیم زیرا هر چه داریم از محرم و صفر بوده که اسلام و دین را زنده نگه داشته است.

امام جمعه رشت با گرامیداشت یاد شهید همدانی و دیگر شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس، گفت: شهدا سرمایه‌ای مانند شهادت را کسب کردند که دیگران آن را ندارند.

قربانی با اشاره به اینکه تمام آزادگان جهان از عاشورای حسینی(ع) درس آزادگی می‌گیرند، خاطرنشان کرد: در ریاض کوچه‌ای را به نام یزید نامگذاری کردند که نشان می‌دهد آل‌سعود و تمام کسانی که از یزیدیان حمایت می‌کنند، یزیدی هستند.

‌خادم‌الحرمین، خادم صهیونیست و آمریکای جنایتکار هستند

وی خادم‌الحرمین را خادم صهیونیست و آمریکای جنایتکار خواند و افزود: آل‌سعود و بسیاری از کشورهای منطقه عوامل شیطان هستند و بمب‌های خود را بر سر مردم بی‌دفاع یمن می‌ریزند.

امام جمعه رشت 250 هزار نفر از مردم سوریه را در محاصره تروریست‌های جبهه‌النصره دانست و افزود: از سوریه و حزب‌الله به خاطر کیان اسلام حمایت می‌کنیم و در این راه شهدای حرم و سردارانی را شهید می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی 48 هزار نفر شهید دادیم، یادآور شد: راه امام حسین(ع) را در پیش گرفته‌ایم و شعار ما «هیهات مناالذله» و «لبیک یا حسین(ع)» است.

قربانی به دیدار نیروی انتظامی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و متذکر شد: نیروی انتظامی امنیت جامعه را در کنار دیگر نیروها از جمله نیروهای گمنام برقرار می‌کند.

این مسؤول با بیان اینکه دنیا امروز امنیت ندارد، خاطرنشان کرد: ایران جزیره امن بوده و این امر به سادگی حاصل نشده و آن را مرهون بی‌خوابی‌ و مراقبت‌های شبانه‌روزی و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی می‌دانیم.

امام جمعه رشت اضافه کرد: مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی تشکر کردند و ما نیز تشکر می‌کنیم ضمن اینکه باید خود نیز جزو نیروی انتظامی باشیم و آنها را کمک و هدایت کنیم.

وی به وضعیت کشت دوم در گیلان اشاره کرد و افزود: رئیس جهاد کشاورزی گیلان تولید امسال راتون در کشت دوم را 50 هزار تن در این استان عنوان کرد که رقم بسیار بزرگی بوده و به معنای تقویت اقتصاد مقاومتی است که جای قدردانی دارد.

قربانی درباره تولید چای، گفت: امسال تولید برگ سبز چای 63 هزار تن بیشتر از سال گذشته بود  و بخش زیادی از پول‌های چایکاران پرداخت شده و 30 میلیارد تومان دیگر نیز باید بپردازند تا چایکاران بتوانند در فصل زمستان امورات خود را تأمین کنند.

 

 

فارس

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil