چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : علی منتظری عصر امروز در جریان بازدید از واحدهای صنفی این شهرستان با اشاره به پشتیبانی از متقاضیان تاسیس فروشگاه‌های بزرگ در گیلان اظهار کرد: ایجاد فروشگاه‌های بزرگ، چندمنظوره و زنجیره‌ای در استان آغاز شده و حمایت از این بخش حائز اهمیت است.

وی به ایجاد فروشگاه‌های بزرگ با بیش از دو هزار متر مربع در گیلان اشاره کرد و افزود: محلی برای حمایت از طرح‌های مذکور وجود ندارد و پنج واحد با حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه پشتیبانی از فروشگاه‌های بزرگ با همکاری اتاق اصناف استان انجام می‌شود، تصریح کرد: ایجاد و توسعه فروشگاه‌های بزرگ یکی از برنامه‌های مهم در زمینه تسهیل تأمین کالا توسط شهروندان، کاهش قیمت و افزایش تنوع کالای عرضه شده است.

منتظری، روند نظارت بر توزیع و عرضه کالا توسط نهادهای نظارتی به صورت مناسب‌تر و ساده‌تر را از مزیت‌های فروشگاه‌های بزرگ خواند و بیان کرد: تعداد فروشگاه‌های بزرگ در استان از 24 فروشگاه در سال 92 با مساحت شش هزار متر مربع به 51 فروشگاه با مجموع مساحت 19 هزار متر مربع در سال جاری رسیده است.

وی بر توسعه و افزایش تعداد فروشگاه‌های بزرگ در گیلان تأکید کرد و گفت: حمایت از تولیدات داخل استان و عرضه کالای تولید داخل کشور از اولویت‌های فعالیت فروشگاه‌های مذکور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه با اشاره به تشکیل و راه‌اندازی کارگروه حمایت از تولید در استان، خاطرنشان کرد: کارگروه رفع موانع تولید در استان‌های مختلف تشکیل شده است.

منتظری به تبدیل شدن گیلان به قطب سلولزی به ویژه تولید ام.دی.اف و ... در کشور اشاره کرد و یادآور شد: نهضت زراعت چوب در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد و محصولات فولادی در گیلان افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: رسیدن به ظرفیت تولید سالانه حدود پنج میلیون تن محصولات فولادی در استان اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از قرار گرفتن این استان بین 10 استان برتر در زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت خبر داد و افزود: تعدادی از کارخانه‌های مهم و راهبردی گیلان که برخی در ردیف نخستین یا مجهزترین واحدهای خاورمیانه، کشوری و منطقه‌ای هستند، راه‌اندازی شدند.

منتظری با اشاره به راه‌اندازی سرای تجاری ایرانی‌ها در آستراخان روسیه، بیان کرد: سرای مذکور با محوریت گیلان و مسؤولیت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان ایجاد شده است.

وی به راه‌اندازی بزرگ‌ترین انبار مکانیزه مواد غذایی شمال کشور در گیلان اشاره کرد و گفت: کسب رتبه برتر در زمینه بازرسی و نظارت بر عرضه کالا و خدمات و همچنین جذب 10 هزار نفر ناظر افتخاری از موفقیت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه بازارچه دائمی فرش دستباف استان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: بازارچه مذکور با هدف افزایش تولید فرش دستباف و توسعه بازرگانی این کالای مهم ایجاد شده است.

 

 

فارس

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil