جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : مراسم گرامیداشت روز بازنشستگان با حضور حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان، دکتر شهدی نژاد مدیردرمان، ایزددوست مدیرکل تعاون گیلان، محققی ریاست امور شعب بانک رفاه، سیما روحانی معاون اداری مالی اداره کل تامین اجتماعی، جمعی از روسای شعب، اعضای هیات مدیره کانونهای بازنشستگی و بیش از 350 نفر از بازنشستگان برگزار گردید .

جمیل حق پرست، مدیرکل استان در این مراسم ضمن تشریح فلسفه نامگذاری روز خانواده و تکریم بازنشستگان، وجود سالمندان در جامعه را عاملی موثر در افزایش نعمت و برکت الهی برشمرد و اظهار کرد: بنابر روایات دینی اگر بزرگ قوم وریش سفیدی بر ما وارد می‌گردد تکریم و گرامیداشت او واجب است .

وی با بیان اینکه دوره بازنشستگی مرحله نوینی از زندگی است که باید با عزت و آبرو سپری گردد، گفت: شما بازنشستگان بالاترین سرمایه زندگی یعنی عمر و جوانی خود را در عرصه‌های تولید و گرداندن چرخ های اقتصاد وصنعت کشور صرف نموده اید که بخش عمده آن طی سالیان دفاع مقدس و بازسازی و در سخت ترین شرایط طی شده است و اینک تکریم شما به منزله احترام به نسلی است که فداکاری و ایثار را در زمینه های مختلف متجلی نموده و توسعه و آبادانی میهن را سبب گردیده اند .

مدیرکل تامین اجتماعی استان در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: تکریم بازنشستگان منزلت بخشیدن به نیروهای فعال امروز جامعه است که شاهد تصویری از فردای خود در آینه سیمای پیشکسوتان و بازنشستگان بعنوان گنجینه های خرد و تجربه در جامعه می باشند.

حق پرست افتخارخود و همکاران سازمانی را خدمت در مجموعه ای دانست که یکی از گروه های اصلی هدف آن جامعه شریف بازنشستگان می باشند.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به جمعیت 104 هزار نفری مستمری بگیران گیلان این تعداد را دارای رشدی افزون بر225 درصد نسبت به آغاز دهه 80 برشمرده و خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش وکوشش بتوانیم در تحقق انتظارات و رفع دغدغه های این گروه قدم های موثری برداریم.

در ادامه دکترشهدی نژاد، مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان نیز بعنوان دیگر سخنران این مراسم اوج شکوفایی انسان را درسالهای پختگی وبازنشستگی دانست.

دکترشهدی نژاد ارتقاء هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی و انجام بیش از 12 هزار عمل جراحی و قرارگرفتن در زمره استانهای موفق در تربیت نیروهای پرسنلی به منظور طی نمودن دوره های آموزشی طب سالمندی جهت ارائه خدمات مطلوبتر به این قشر را از اهم فعالیتها و اقدامات حوزه درمان قلمداد نمود .

اجرای برنامه های هنری و موسیقی در فضایی شاد و پرنشاط، ارائه گزارش و انعکاس دغدغه ها و توقعات بازنشستگان توسط ریاست کانون بازنشستگان استان و نماینده کانونهای شهرستانی و قرعه کشی و اهداء هدایا به جمعی از حضار از دیگر برنامه های این مراسم بود .

در پایان این مراسم از 5 مستمری بگیر نمونه و برتر استان براساس شاخصها و مولفه های تبیینی تجلیل بعمل آمد که در بخش بازنشستگی آقایان یعقوب اسلامی ازشفت، موسی رخصتی از رودسر، مهری باقرزاده از رشت، در بین از کار افتادگان انوش قربانی از کلاچای و از میان همسران بازمانده زهرا صادق‌نژاد در زمره منتخبین بودند.
نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil