شنبه 29 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : آیت‌الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران امشب در همایش بزرگ عاشوراییان استان گیلان که در سالن شهدای ناجا برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، اظهار کرد: خدا را شاکریم که بما سرمایه معرفت، توحید و ولایت عنایت کرد و معرفت ما را با حب به اولیای خودش پر فروغ کرد.

وی با بیان اینکه به برکت سیدالشهدا(ع) دنیا و آخرت‌مان از طوفا‌های خانمان برانداز در امان است، افزود: مسئله ولایت، مقام انسانیت استف ولایتی که ما برای امیرالمومنین(ع) و فرزندان‌شان قائل هستیم، تجلی خداست. هیچ مکتبی مانند تشیع برای مقام انسانیت چنین اوجی قائل نیست.

آیت‌الله صدیقی گفت: اگر خداوند ملائکه را به سجده مامور کرد، این سجده در برابر آدم نبود بلکه در برابر انسانیت بود. کسانی که مقام اولیای الهی را انکار می‌کنند با مقام انسانیت آشنایی ندارند.

آیت‌الله بهجت(ره) آیه و نشانه خداوند بود

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان کامل مظهر جمال الهی و جلال حق تعالی است، تصریح کرد: از این جهت ما ولی خدا دست خدا و عین الله می‌دانیم که آینه صفات خداوند بود. حضرت علی(ع) نه دنیوی و نه اخروی بود بلکه علی(ع) وجه‌الهی و جلوه خداوندی بود.

وی ادامه داد: بدانید شما برنده‌اید زیرا ارزش انسان را فوق دنیا می‌دانید و ارزش انسان به این است که مظهر صفات خداوند شود و این برای امامان موهبتی و برای ما اکتسابی است.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه آیت‌الله بهجت(ره) آیه و نشانه خداوند بود، اضافه کرد: ایشان یک پدیده بی مثال در زمان غیبت بود که در دیدن نیاز به چشم نداشت و هیچ مرزی هم مانع علم‌شان نبود.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اسلام یک هدایت ظاهری از آغاز خلقت است، خدا برای اتمام حجت به بشر آزادی داد، آزادی اگر با آگاهی نباشد، آسیب رسان و مضر است. بشر آزادی را قبول کرد اما همواره سر چهار راه بهائیت، سبعیت و درندگی، شیطنت و تظاهر، نجات و بندگی قرار دارد.

خون شهدا اسلحه‌های شرق و غرب را از پای در آورد

وی با بیان اینکه جاذبه در ولایت تکوینی است، گفت: انسان برای اینکه در مسیر هدایت صحیح قرار گیرد، به راهنما نیاز دارد که آیات قرآن ما را دعوت به محبت می‌کنند و رمز آفرینش این است که شما عالم شوید.

وی با بیان اینکه تمام موجودات حرف خدا هستند و قرآن هم اثبات ولایت امیرالمومنین(ع) است، تصریح کرد: عالم علاوه‌بر مدرسه، آموزگار و کتاب هم است، ما خود باید پیام رسان خدا و طنین آوای حق تعالی در پهنه آفرینش باشیم.

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: آمریکا و انگلیس دشمنان دیرینه و قسم خورده ما هستند و هر چه تلاش کردند، نتوانستند جلوی گسترش انقلاب را بگیرند و نه تحریم‌ها نه جنگ ما را از پا در نیاورد، خون شهدا اسلحه‌های شرق و غرب را از پای در آورد. دشمن اکنون عفت زنان و ایمان جوانان را توسط شبکه‌های شیطانی و حربه‌های اقتصادی هدف قرار داده است.

مواظب نفوذی‌های داخلی و سوء مدیریت‌ها باشید

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه از نفاق و نفوذی‌های داخلی باید ترسید، رشوه‌ها و حقوق‌های نجومی به ملت ضربه می‌زند و باید مواظب سوءمدیریت‌ها باشیم، بیان کرد: از دشمن بیرونی نترسید و مواظب نفوذی‌های داخلی و سوء مدیریت‌ها باشید؛ اینهایی که خود را درمقابل دشمن کوچک می‌کنند خیلی پرت هستند زیرا حکومت اگر مشمول تاییدات الهی نباشد به فساد کشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه تکبر در علم، ثروت، عبادت و قدرت، ظغیان آور است و سبب فساد می‌شود، افزود: خداوند هدایت را به حضرت علی(ع) واگذار کرد و با غدیر، قرآن را بیمه کرد. اگر غدیر نبود معارف و حکومت دین ناققص می‌ماند؛ غدیر اسلام را و حضرت زهرا(س) غدیر را بیمه کرد.

98 درصد شهدا از هیئات مذهبی بودند

آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه 98 درصد شهدا از هیئات مذهبی بودند، خاطرنشان کرد: یکی از اشتباهات مسئولین این است که رزمندگان را از خود دور می‌کنند و تصور می‌کنند سکولارها و مفت‌خورها می‌توانند کشور را اداره کنند، یینا با دور کردن قشر رزمند ضرر می‌کنید.

وی خطاب به ملت تاکید کرد: به هرکس و ناکسی رای ندهید، یک اشتباه ملت می‌شود مانند قرارداد ترکمنچای و... که با هرکدام یک تکه از ایران جدا شد. دولتی انتخاب کنید که زیرپرچم ولایت فقیه باشد تا کشور آسیب نبیند.

وی با بیان اینکه هدف غدیر تشکیل حکومت دینی بود، گفت: افراد سالم، متدین، اسلام مدار و باتقوا را برای اداره امور برگزینید. داعش را با اسلحه نمی‌توان از بین برد بلکه باید تفکر داعش را از بین برد. لجن شبکه‌های مجازی را نمی‌توان با زور از بین برد بلکه باید با دریای محبت و ولایت علی(ع) که در دلها ایجاد محبت می‌کند، از بین برد.

امام جمعه موقت تهران گفت: محتوایی را در هیئات مذهبی بیان کنید که اعتقاد جوانان را تقویت کند، هوشیاز باشیم مملکت در خطر فرهنگی است و فساد مانند باتلاق است که وقتی همه گیر شود سپاه هم نمی‌تواند کاری کند با مسئولیت دادن به جوانان آنان را مورد توجه قرار دهید.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil