سه شنبه 25 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر آرش بهار، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران رشت امروز در همایش «دولت، صنعت و دانشگاه فنی و حرفه‌ای» که در مجتمع خاتم الانبیاء برگزار شد، اظهار کرد: مراکز فنی و حرفه ای در راستای ارتباط صنعت با دانشگاه و تربیت نیروی انسانی کارآفرین تاسیس شده اند.

وی با تاکید بر اینکه مراکز فنی و حرفه ای حلقه گمشده ارتباط صنعت و دانشگاه هستند، افزود: اعتقاد داریم اگر مورد حمایت قرار گیریم قطعا می توانیم دانشجوهای کارآمد و کارآفرین را به بازار کار معرفی کنیم.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران رشت گفت: بین 65 تا 70 درصد فارغ التحصیلان دانشکده های فنی و حرفه ای جذب بازارکار می شوند بر همین اساس دانشگاه های فنی و حرفه ای تامین کننده نیروهای کارآفرین کشور هستند.

بهار برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای را از جمله برنامه های همایش «دولت، صنعت و دانشگاه فنی وحرفه ای» عنوان کرد و گفت: این همایش با هدف معرفی بیشتر فعالیت مراکز فنی وحرفه ای برگزار می شود.

وی به جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در توسعه علم اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه کارآمدی تحصیل از تاکیدات مقام معظم رهبری است، مراکز فنی و حرفه‌ای می‌توانند یکی از مهم‌ترین ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی باشند. 

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil