جمعه 28 تیر 1398

 

 

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در نشست خبری با محوریت جشنواره استانی شیوه های نوین تدریس معارف دین «شکوه اندیشه» اظهار کرد: این جشنواره بعد از دوبار میزبانی گیلان از جشنواره سراسری شکوه اندیشه به صورت استانی و با هدف تجلیل از مفاخر و فعالان عرصه دین برگزار می شود.

وی با بیان اینکه گیلان علمای بزرگی در حوزه دین دارد افزود: بسیاری از این افراد شناخته شده نیستند که این جشنواره به منظور معرفی فعالان و خدمتگزاران دینی در چهار محور اعتقادات، اخلاق، احکام و قرآن برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام پورابراهیم با اشاره به برگزاری این جشنواره در دو مرحله شهرستانی و استانی اظهار کرد:  در مرحله شهرستانی این جشنواره با حضور آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت از روحانیان پیشکسوت که سالهای متمادی از عمر خود را صرف تبلیغ امور دینی کردند در منازل یا مسجد محل فعالیتشان تجلیل شد.

وی ادامه داد: در مرحله استانی از ۷۰ فعال دینی که مولف كتب مذهبی بوده، یا روشی خاص در انتقال مفاهیم دینی داشته و موسسات قرآنی که منشا برکات بوده تاسیس کردند و ساکن گیلان هستند، تجلیل خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنواره استانی شیوه های نوین تدریس معارف دین اذعان کرد: این جشنواره با قرائت پیام آیت الله العظمی جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید چهارشنبه(۷ مهر) در مجتمع شهید مطهری انزلی برگزار می شود و آیت الله رسولی محلاتی، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور، آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام سلیمانی، دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور سخنرانان این جشنواره هستند.

وی از تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دین در گیلان خبر داد و گفت: راه اندازی این دبیرخانه موجب تقویت بانک اطلاعاتی فعالان دینی گیلان می شود.

حجت الاسلام پورابراهیم اذعان کرد: در این جشنواره از خانواده آیت الله محمدی گیلانی، آیت الله امینیان، آیت الله احسانبخش و آیت الله لاکانی تجلیل شده و خانواده شهید منا، آیت الله مسلم قلی پور نیز مورد تجلیل قرار می گیرد.

وی از تجلیل از پنج خانواده قرآنی خبر داد و تصریح کرد: همچنین از هنرمندانی که به خلق آثار هنری قرآنی پرداخته اند تجلیل می شود.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil