جمعه 3 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی بر قرارداد FATF رسیدگی و نظارت می‌کنند، اظهار داشت: قرارداد FATF دارای ابهاماتی است که امکان بروز مشکل در کشور را دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه قرارداد FATF باید در مجلس با دقت رسیدگی شود، اعلام کرد: اگر تعریف تروریسم و قاچاقچی و کمک به بسیاری از شخصیت‌ها در کشورهای اسلامی از جانب آمریکا تعیین شود به‌طور قطع اشتباه است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه دیدگاه و تعاریف آمریکا با ایران بسیار متفاوت است، خاطرنشان کرد: تعاریف کمک به تروریسم و پولشویی نباید از جانب آمریکا باشد و اگر این تعاریف از جانب یک سازمان منصف و بین المللی باشد مورد قبول ایران است.

وی با بیان اینکه تعاریفی که از تروریسم و پولشویی از جانب سازمان ملل و شورای امنیت که خود وابسته به آمریکا هستند، مطرح می‌شود برای ایران قابل قبول نیست، افزود: با این تعاریف و افکار به‌طور قطع دچار چالش می‌شویم و نمی‌توانیم این توافق را بپذیریم.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه قرارداد FATF کل ارکان نظام را هدف قرار داده است، مطرح کرد: قرارداد FATF شامل بخشی از نظام نیست و قرارداد بسیار خطرناکی است.

وی با تاکید بر اینکه هر فردی که به تروریسم کمک کند محکوم است و ایران نیز حمایت از تروریسم را جزء خطاهای بزرگ می‌داند، خاطرنشان کرد: اگر فهم مشترکی در این قرارداد نباشد سبب بروز مشکل اساسی برای نظام جمهوری اسلامی می‌شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه افرادی در فتنه 88 شعار"نه غزه نه لبنان" سر می‌دادند، مطرح کرد: پذیرش قرارداد FATF با دیدگاه فتنه‌گران مطابقت دارد. فتنه‌گران هم کمک به غزه و لبنان را جزء وظایف ایران نمی‌دانستند و به این دیدگاه اعتقاد داشتند که جمهوری اسلامی ایران حق کمک فکری و مالی را به آن‌ها ندارد.

 

 

تسنیم

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil