یکشنبه 26 خرداد 1398

جعفرمیرزایی در گفت‌وگویی با اشاره به بالا رفتن حملات پلنگ به دام‌ها، اظهار داشت: پلنگ حیوانی قلمروطلب و نماد شجاعت است و به‌دلیل تخریب زیستگاه، گرمای شدید فصل تابستان، برهم خوردن تعادل طبیعت و تنازع بقاء که منجر به خروج گراز از جنگل شده است، پلنگ را وادار می‌کند تا به دام‌های مردم جهت استفاده غذایی حمله کند.

رئیس اداره محیط زیست سیاهکل با تأکید بر لزوم حفظ و حمایت از زیستگاه پلنگ ایرانی گفت: پلنگ ایرانی به‌عنوان یکی از زیباترین گربه‌سانان جهان با خصوصیات منحصر به فرد خود یکی از گونه‌های جانوری در معرض تهدید به‌شمار می‌آید.

میرزایی با اشاره به برگزاری جشنواره "آخرین غرش" در دیلمان، ابراز کرد: برگزاری چنین مراسمی موجب می‌شود تا شکارچیان و نسل آینده با پلنگ ایرانی آشنایی بیشتری پیدا کنند و مردم در کنار محیط‌بانان از نسل آن حفاظت کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیلوی با بیان اینکه متأسفانه برخی از دامداران در طول شبانه‌روز دام‌های خود را از سطح جنگل جمع‌آوری نمی‌کنند، تأکید کرد: به تمامی دامداران توصیه می‌کنم تا ضمن همکاری با اداره محیط زیست، مراقب ورود دام‌های خود به‌جنگل باشند و به تنهایی به داخل جنگل نروند.

رئیس اداره محیط زیست سیاهکل ضمن تشکر از دامدارانی که با محیط‌بانان همکاری می‌کنند، از همه دامداران خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تلفات در دام‌های خود توسط حیوانات وحشی، در ساعات اداری با شماره 2089 4232 تماس گرفته و به اداره محیط زیست سیاهکل اطلاع بدهند.

میرزایی با بیان اینکه اداره محیط زیست جهت پرداخت خسارت، گزارشات مربوطه را به‌صورت مستند به سازمان ارسال می‌کند، گفت: موضوعات پیشنهادی و راهکارها برای حفاظت بهتر از محل زیست حیوانات در حال انقراض از جمله پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک در دست بررسی و پی‌گیری است

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil