جمعه 28 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : امیر محمدپور اظهار کرد: نهاد کتابخانه های عمومی با تغییر رویکرد خود در سال های اخیر، سیاست تبدیل کتابخانه های عمومی به مراکز فرهنگی با محوریت کتاب و کتابداران را در پیش گرفته و در این حوزه، اقدامات ارزشمندی به انجام رسانده است.

وی توسعه کتابخانه های عمومی را یکی از عوامل مهم در توسعه فرهنگی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: امروز کتابخانه های عمومی به مراکز فرهنگی با محوریت کتاب و کتابداران تبدیل شده و نهاد کتابخانه ها نیز خود را ملزم به تامین نیازهای فرهنگی و اطلاعاتی تمام اقشار جامعه می داند.

محمدپور کتابخانه را مرجع فرهنگی در جامعه عنوان کرد و افزود: قراردادن افکار، عقاید و حاصل اندیشه های خلاق در کنار همدیگر به عهده نهاد کتابخانه ها است.

وی با تاکید بر ایجاد علاقه به مطالعه و تحقیق برای افراد در جامعه بیان کرد: امروز نقش کتابخانه به عنوان یک نهاد فرهنگی در توسعه مطالعه و تحقیق را نمی توان نادیده گرفت.

وی خواستار همیاری مسئولان فرهنگی در تغییر نگاه جامعه در حوزه کتاب شد.

در زمان حاضر یکصد کتابخانه عمومی، مشارکتی و مستقل شامل 84 کتابخانه نهادی، 15 کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل با حدود 50 هزار نفر عضو در گیلان فعال هستند.

 

 

ایرنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil