سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : سید محمد احمدی فرماندار لاهیجان با بیان اینکه لاهیجان از ظرفیت های ارزشمند با منابع خدادادی برخوردار است، اظهار کرد: باید از این ظرفیت های های بالقوه به خوبی استفاده کرد.

وی با تاکید براینکه لاهیجان با وسعت قریب به ۴۱۰ کیلومتر ۲/۸ دهم مساحت استان را دربردارد، افزود: لاهیجان از لحاظ مساحت هفتمین شهرستان گیلان و از لحاظ جمعیت سرشماری سال ۹۰، سومین شهرستان در گیلان به شمار می رود.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه ۵۸درصد جمعیت لاهیجان در شهر و ۴۲درصد آن در روستاها ساکن هستند، گفت: لاهیجان بزرگترین شهر شرق استان گیلان شامل دو بخش مرکزی و رودبنه است و ۱۷۰ روستای دارای سکنه دارد.

احمدی در تشریح اولویت های توسعه در این شهرستان، اضافه کرد: حوزه های گردشگری، صنایع غذایی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و توسعه تجارت و ترانزیت صادرات از جنبه های شاخص لاهیجان به شمارمی رود.

وی با بیان این نکته که تمام تلاش ما بازکردن گره های کور در حوزه  اقتصادی شهرستان است، تصریح کرد: در حوزه زیر بنایی در لاهیجان اقدامات خوبی به ویژه در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه از  هفته دولت سال ۹۲تا سال ۹۵بیش از ۷۴۱پروژه و طرح را در شهرستان با اعتباری بالغ بر۲۲۸میلیارد تومان افتتاح شده است، افزود: معادل دوهزار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است و به این اعداد و ارقام بسنده نمی کنیم.

وی با اشاره به لزوم توسعه بیشتر زیر ساخت ها در لاهیجان، با اعلام اینکه لاهیجان در تراز شهرستان سبز در بحث گاز رسانی در هفته دولت ۹۵ قرار گرفته است تصریح کرد: اکثر روستاهای ما گازدار شده اند.

فرماندار لاهیجان با بیان این نکته که ۵۰درصد راه های روستایی در لاهیجان نیاز به اسفالت دارد، اضافه کرد: در بحث راه های روستایی تمام تلاش ما رفع اینگونه کمبود ها در سطح روستاهای شهرستان است.

احمدی در بحث آب روستایی هم از اعمال برنامه ریزی ها و اجرای طرح های مهم خبرداد و در تشریح قابلیت های کشاورزی لاهیجان، ابراز کرد: قابلیت های کشاورزی در لاهیجان زبانزد است.

فرماندار لاهیجان با اعلام این خبرکه حدود ۱۰درصد اراضی برنج کشت استان را در لاهیجان داریم، تصریح کرد: ۲۳هزار و ۸۱۶هکتار اراضی کشت برنج از مجموع ۲۳۸هزارهکتار اراضی برنج استان در لاهیجان قرار دارد.

احمدی با تاکید بر تولید ۱۰۰هزار تن برنج و شلتوک در لاهیجان، افزود: اگر سرانه ۵۰ یا ۶۰ کیلوگرم را در نظر بگیریم  حدود یک و نیم میلیون نفر را می توانیم از لحاظ برنج تامین کنیم.

فرماندار لاهیجان با اشاره به اجرای طرح تجهیز اراضی در شهرستان، تصریح کرد: از ۲۳هزار هکتار  ۱۹هزار هکتار آن  قابلیت اجرای این طرح را دارند و هفت هزار و ۸۰۰هکتار از ابتدای سال ۷۳انجام شده که دوهزار و ۸۰۰هکتار آن مربوط به سال زراعی ۹۴، ۹۵است.

وی با بیان اینکه این میزان پیشرفت در این حوزه  حدود ۳۶درصد است، اضافه کرد: برای سال زراعی امسال هم اعلام آمادگی کرده ایم که پنج هزار هکتار آمادگی اجرای این طرح را داریم.

احمدی با تاکید بر اینکه آمادگی ورود بخش خصوصی را در بسیاری از موارد برای سرمایه گذاری در شهرستان داریم، تصریح کرد: جشنواره روز لاهیجان در تهران برگزار شد و در مراسم افتتاحیه شرکت داشته و ظرفیت های لاهیجان را به خوبی بیان کردیم.

فرماندار لاهیجان ادامه داد: تلاش ما این است که به عنوان نماینده دولت در کنار سایر مدیران شهرستان و نهادهای تأثیرگذار در امر توسعه حمایت خود را از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در کشور براساس قواعد سرمایه گذاری اعلام کنیم.

احمدی در خاتمه اظهار کرد: از هر طرحی برای توسعه شهرستان استفاده می کنیم و این مسیر را درست و براساس قواعد و اصول تعریف شده طی کنیم.

 

 

کاسپین

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil