یکشنبه 30 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حسینعلی خدایگانی در آیین افتتاحیه رویداد فرهنگی و اقتصادی روز لاهیجان که در سالن هنرمندان تهران آغاز شد،گفت:با توجه به فرهنگ فاخر، تاریخ کهن، وجود شخصیت‌ های بزرگ فرهنگی، فلسفی، ادبی، علمی و سیاسی، بزرگداشت لاهیجان بزرگداشت فرهنگ، خرد و اندیشه است.

رئیس شورای شهر لاهیجان گفت: لاهيجان، شهر چاي و ابريشم با پیشینه ای غنی و با دارا بودن تاریخی کهن و  جاذبه های گردشگری طبیعی، آیین ها و مراسم های خاص سنتی مذهبی و وجود نویسندگان، شاعران، هنرمندان و عالمان مذهبی و دهها دلیل دیگر ابتدا از سوی مردم به عنوان عروس شهرهای شمال و از سوی دولت به عنوان شهر نمونه گردشگری طبیعی و تاریخی ایران نامگذاری شده است.

وی افزود: لاهیجان از نظر سابقه شهری قدمت زیادی دارد و قبل از رشت،مركز ایالت گیلان بوده است. موقعیت اقتصادی این شهر نیز بسیار حائز اهمیت بوده، زیرا لاهیجان به دلیل موقعیت طبیعی و خاصش از نظر اقتصادی، منطقه‌ای کشاورزی،صنعتی است. مرکز کشت چای ایران، مرکز پرورش کرم ابریشم و تولید پارچه های ابریشمی بوده است.

خدایگانی از لاهیجان بعنوان یکی از بزرگترین مراکز علمی و دانشگاهی کشور یاد کرد و افزود:در حال حاضر بیش از 12هزار دانشجو در واحدهای دانشگاهی این شهر  مشغول به تحصیل هستند و ورود این میزان دانشجو از اقصی نقاط کشور یک امتیاز ویژه برای لاهیجان محسوب می شود.

رئیس شورای شهر لاهیجان گفت: لاهیجان همواره يكي از انتخاب هاي هميشگي گردشگران داخلی و خارجی براي بازديد بوده و جزو 20 مقصد اصلی گردشگری ایران محسوب می شود و سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر است.

وی افزود:در حال حاضر شهر لاهيجان از نظر تعداد گردشگران داخلي و خارجی و همچنين ميزان اقامت،رتبه بالایی را در سطح کشور دارد و با توجه به یکدلی که بین مسئولان لاهیجان و استان وجود دارد،در صدد هستيم با افزايش ظرفيت در بخش گردشگري اين رتبه را ارتقا دهيم.

خدایگانی گفت:با توجه به پتانسیل های بسیار خوب لاهیجان در حوزه  صنعت گردشگری،پروژه های مختلف و برنامه های ویژه ای توسط مدیریت شهری لاهیجان تعریف شده است و فضا و امکانات فراهم است تا سرمایه گذاران با خاطری مطمئن از بازدهی سرمایه گذاری خود به این شهر ورود کنند.

وی از بام سبز و مجموعه توريستي،تفريحي15هکتاری حاجي آباد لاهیجان، فرصتی بی نظیر برای سرمایه‌گذاران نام برد و گفت: تمام سعی و تلاش ما و مجموعه‌ی همکارانمان در مدیریت شهری،کمک به رفع مشکلات و موانع پیشرو سرمایه گذاران است. دست کلیه سرمایه گذاران را به گرمی می فشاریم و سعی می کنیم تسهیلات خوبی را از هر جهت برایشان فراهم کنیم.

رئیس شورای شهر لاهیجان در پایان سخنان خود از شهرداری تهران و کلیه نهادهایی که مدیریت شهری لاهیجان را در برگزاری این رویداد بزرگ  فرهنگی اقتصادی یاری نمودند، تقدیر کرد.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil