جمعه 3 خرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در خصوص سفر ظریف به ونزوئلا برای حضور در اجلاس وزرای جنبش عدم تعهد، اظهار کرد: جنبش عدم تعهد یک ظرفیت مناسب و بین‌المللی است که اگر کشورها بتوانند بر اساس مرام نامه آن عمل کنند، این جنبش می‌تواند در جامعه بین‌المللی بسیار تاثیر گذار باشد.

وی افزود: در سال‌های گذشته ایران به خوبی توانسته بود از ظرفیت جنبش عدم تعهد در جهت روشنگری افکار عمومی دنیا استفاده کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین هم کشورهایی هستند که غالبا روحیه ضد استکباری و روحیه ضد آمریکایی دارند که از این فرصت نیز می‌توان به خوبی در جهت روشن کردن خوی استکباری، کارشکنی‌ها، ظلم و جنایاتی که آمریکا در منطقه روا داشته، استفاده کرد.

عباسی تصریح کرد: یکی از مواردی که بایستی در اینجا مطرح شود و بر روی آن پافشاری کرد، رویکرد برخی کشورهای مرتجع عربی مانند آل سعود است که باید جنایت‌های ارتکابی هولناک این کشور در منطقه، توسط ایران و اعضای جنبش عدم تعهد بیان و پیگیری شود.

وی افزود: در زمینه اقتصادی نیز می‌توان در این بستر همکاری‌هایی را با سایر کشورها انجام داد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از کشورهای عضو جنبش عدم تعهد متاسفانه رفتار دوگانه‌ای نسبت به سیاست‌های استکباری برخی از کشورها دارند. اگر کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، در چهارچوب تعهدات خود عمل کنند بنظر می‌رسد می‌توان حداکثر استفاده را برد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil