سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : کیوان محمدی، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با بیان اینکه کشاورزی یکی از محورهای اصلی اقتصاد گیلان است، اظهار کرد: 11.7 درصد از بودجه گیلان به این بخش اختصاص پیدا کرده است لذا دولت برای حمایت از کشاورزان نگاه ویژه‌ای به چای و برنج دارد.

وی افزود:کشاورزی علاوه بر تامین معیشت و غذای مردم در تقویت تجلیات گردشگری استان نیز سهم بسزایی دارد. بسیاری از مردم ایران،باغات چای و زیتون و مزارع زیبای برنج را در کنار سایر تجلیات طبیعی گیلان و مازندران در خاطرات خود دارند.

وی با بیان اینکه 5 درصد از بودجه گیلان به منابع آبی و مدیریت آب اختصاص دارد،متذکر شد:دو سد پلرود و شفارود و 11 سد لاستیکی برای استان گیلان در امر مدیریت آب در نظر گرفته شد و یکی از اهداف این سدها جلوگیری از ورود آب رودخانه‌ها به دریا است.

این مقام مسئول درخصوص صنعت در گیلان،‌خاطرنشان کرد:مسئله اشتغال به عنوان مهم‌ترین دغدغه مردم در گیلان است و این امر بدون توجه به صنعت بهبود نخواهد یافت.در این راستا دولت در سال 95 مبلغ 16 هزار میلیارد تومان جهت تقویت صنعت در نظر گرفته که امیدواریم تا پایان سال روند رو به رشد اقتصاد و صنعت را شاهد باشیم.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil