یکشنبه 30 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشن روز ملی سینما که در موزه سینما برگزار شد؛ با بیان این مطلب گفت: ما در حوزه هنر ادعا نداریم که اهدافی که ترسیم کرده بودیم به آن رسیده ایم اما احساس می کنم قدم های خوبی در طول سه سال گذشته برداشته شده است.

وی افزود: شرایطی را که سه سال قبل داشتیم همه به خاطر دارید، تحریم های همه جانبه بر کشور و خدشه دار شدن جایگاه ایران در میان کشورهای جهان.

جنتی تصریح کرد: رقیبان ما در منطقه آرزو می کردند که وضعیت ایران مانند عراق به وضعیت نفت در برابر غذا برسد، اما خدا را شکر اوضاع کشور بهتر شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز کشورهای منطقه که دچار مشکلاتی هستند می بینند ایران به عنوان یک جزیره آرامش در منطقه حضور دارد و به آن غبطه می خورند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: باید قدردان کسانی باشیم که با اهدای خون خود امنیت را در ایران به ارمغان آورده اند.

وی گفت: موج مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور و دلسردی جوانان امروز تا اندازه زیادی برطرف شده است و نسیم امید وزیدن گرفته است.

عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد: در عرصه فرهنگ و هنر علی رغم تمام کارشکنی هایی که در گوشه و کنار کشور وجود دارد گام های بلندی برداشته شده است و دیوار بلند بی اعتمادی بین دولت و هنرمندان که همگی به خاطر داریم برطرف شده است.

وی با بیان اینکه مدیران سینمایی همه از خود اهالی سینما هستند گفت: زمان زیادی صرف شد تا دیوار بلند بی اعتمادی بین دولت و هنرمندان بخاطر اختلاف افکنی هایی که ایجاد شده بود از بین برود.

جنتی اظهار داشت: رونق بازار سینما و آشتی مردم با هنر هفتم ، راه اندازی گروه هنر و تجربه و همچنین مدرسه ملی سینما و حرکت پرشتاب سینمای دیجیتال همه و همه از جمله موفقیت های هنر هفتم است.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در شش ماهه اول امسال فروش گیشه سینما از ١٠٠ میلیارد تومان بالاتر رفته است، بخش خصوصی وارد سرمایه گذاری در سینما شده و مطمئن باشید مشکل سینما دیر یا زود برطرف خواهد شد.

جنتی تاکید کرد: در حال حاضر ١٠٠ سالن سینما توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

سینمای ایران جلو تهاجم فرهنگی را گرفته است

وی ادامه داد: از همینجا می خواهم به ائمه جمعه ، روحانیون ، قضات، دادستان ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان فردی که تمام عمر خود را صرف خدمت به انقلاب کرده است، اعلام کنم که سینمای ایران با افتخار جلوی تهاجم فرهنگی را گرفته است.

جنتی گفت: اگر سینمای ایران نبود تمام خانه های ما را هالیوود فرا گرفته بود، ما افتخار می کنیم در این دولت مردم ماهواره ها را خاموش می کنند و برای دیدن فیلم های ایستاده در غبار و لانتوری در جلوی سینما صف می کشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هالیوود همه جهان را فتح کرد، اما در پشت مرزهای ایران متوقف شد ، کاری که سینماگران ما کردند و باید قدردان آنها باشیم.

رونق نمایش خانگی دیگر محور سخنان جنتی بود که در توضیح آن گفت: در سال ٩٤ تیراژ نمایش خانگی ایران ٢١٨ درصد افزایش داشته است و نمایش فیلم های خارجی ٤١ درصد کاهش پیدا کرده است.

جنتی تاکید کرد: اینکه جوانان ما در خانه های خود میلی به دیدن فیلم های خارجی ندارند و برای دیدن آثار هنرمندان خود به سینما می روند یک ارزش است.

وی خاطرنشان کرد: اینجا اعلام می کنم که به هیچ دستگاه و یا افرادی اجازه نخواهم داد در شورای پروانه ساخت و نمایش که ترکیب آنها به تازگی تغییر کرده است هیچگونه دخالتی کند و از انتخاب های آنها دفاع می کنیم.

وی تاکید کرد: فیلم هایی که با اخذ مجوز ساخته می شوند را حمایت خواهیم کرد. البته اگر فیلمی خط قرمز واقعی ، نه توهمی را رد کرده باشد موضوعش جدا است.

جنتی در پایان خاطرنشان کرد: برای همه شما هنرمندان در روز سینما که سبب افتخار ایران در عرصه بین الملل شده اید آرزوی موفقیت می کنم.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil