چهارشنبه 26 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : حجت‌الاسلام والمسلمین هادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام انجمن اسلامی امروز در دیدار با شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان، دانشجویان را به کارهای فرهنگی و مطالعاتی در بین دانشجویان دعوت کرد و هدف اصلی جریان دانشجویی و انجمن‌های اسلامی را مهم دانست .

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پاسخ به سوالی در مورد گفتمان "اصلاحات و خطوط قرمز آن"، گفت: همواره عده‌ای تلاش کردند اصلاحات را در مقابل انقلاب اسلامی تعریف کنند در صورتی که اصلاح یعنی تغییرات بر مبنای آن چیزهایی که وجود دارد و مبنای ما قانون اساسی و انقلاب اسلامی است. ما می‌خواهیم قانون گریزی به نام انقلاب اصلاح شود.

حجت‌الاسلام خامنه‌ای در خصوص هدف اصلاحات، گفت: هدف اصلی اصلاحات این است که انقلاب اسلامی را با التزام به قانون اساسی، احترام به شخصیت و کرامت انسان و ایجاد عدالت به صورت واقعی محقق کند. در جامعه کسانی هستند که خودشان را طرفدار اصلاحات معرفی می‌کنند در حالی که به نام اصلاحات، برای رسیدن به منافع شخصی و قدرت فعالیت می‌کنند که اینان اصلاح طلب نیستند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در پاسخ به سوالی در خصوص اندیشه‌های حقیقی امام خمینی(ره) و تحریف آن و همچنین تبیین مبانی اصیل انقلاب اسلامی، بیان کرد: حقیقت اندیشه‌های امام راحل را باید در صحیفه ایشان به طور دقیق جستجو کرد و اینکه برخی افراد تنها بخشی از سخنان امام(ره) را که ممکن است تصویری خشن از ایشان را برای نسل جدید نمایش دهد، عرضه می‌کنند، این کار درستی نیست.

این عضو مجمع روحانیون مبارز همچنین در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص انتشار فایل صوتی اخیر مرحوم آیت‌الله منتظری، گفت: عده‌ای در شبکه‌های خارجی سعی دارند اعدام‌های سال 67 منافقین را بیش از آنچه که بوده نشان دهند. از کجا معلوم که منبع خبر مرحوم آیت‌الله منتظری درست بوده باشد؟ درباره این موضوع باید مسئول قوه قضاییه وقت پاسخگو باشد نه امام، در حالیکه همه خود را کنار می‌کشند.

حجت‌الاسلام خامنه‌ای جریان دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان را به ایجاد امید در میان دانشجویان و تلاش در جهت ایجاد دغدغه و انگیزه در دانشجویان برای ارتقای کشور و نظام اسلامی دعوت کرد.

در ادامه مهدی معینی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان ضمن خوشامد گویی، اظهار کرد: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان به عنوان قدیمی‌ترین تشکل دانشجویی استان، همواره در بزنگاه‌های حساس سیاسی و فرهنگی کشور نقش بسزایی ایفا کرده و وظیفه روشنگری خویش را در همه برهه‌ها به نحو احسن انجام داده است و همواره در تلاش است تا در زمینه ارتقای دانش سیاسی و فرهنگی دانشجویان قدم بردارد.

گفتنی است، شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان صبح امروز در دفتر مرکزی خود واقع در پردیس بین‌الملل دانشگاه گیلان با حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه‌ای، دبیر کل مجمع نیروهای خط امام و عضو مجمع روحانیون مبارز دیدار و گفت‌وگو کرد.

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil