دوشنبه 31 تیر 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : دکتر عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان امروز در نخستین همایش یافته های پژوهشی وزارت ورزش و جوانان که در رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و بزرگداشت هفته دولت، اظهار کرد: همایش یافته های پژوهشی ورزش و جوانان برای اولین بار در مجموعه وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود و فرصتی برای انتقال تجربه و بازخوانی دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه مذکور است.

وی با بیان اینکه گسترش زمینه فعالیت های پژوهشی در کشور، دستاوردها و فعالیت های ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت، افزود: هر فعالیت کاربردی نیازمند پشتوانه پژوهشی و مطالعاتی است.

احمدی گفت: به پشتوانه پژوهش های کاربردی و علمی می توانیم گام های اساسی و منظمی برداریم که این امر بیانگر اهمیت جایگاه پژوهش است.

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه نظام نامه پژوهش و فناوری در این دوره اجرا شد، تصریح کرد: یکی از چالش ها در حوزه پژوهشی، ارتباط و تعامل کم بین حوزه تحقیقاتی و اجرایی است در صورتیکه باید ظرفیت های علمی در خدمت مدیریت اجرایی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در نظام نامه پژوهشی و فناوری چهار کارگروه تشکیل شده تا بتوانیم بخشی از فعالیت های علمی و پژوهشی را به کار گیریم و از آن ظرفیت ها بهره مند شویم؛ صفر تا صد کار پژوهشی را باید خود مدیریت کنیم و باید این حرکت استمرار یابد.

احمدی با تاکید بر اینکه باید ظرفیت علمی و پژوهشی در خدمت دستگاه اجرایی قرار گیرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در حوزه پژوهشی مطالعات خوبی انجام می شود اما متاسفانه امکان بهره گیری از این یافته ها فراهم نیست. در دستگاه های اجرایی موضوع پژوهش باید با نیاز همراستا باشد.

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه حوزه ورزش نیازمند مطالعات پژوهشی است، گفت: در حال حاضر پس از برگزاری مسابقات المپیک، ظرفیت ها قابل شناسایی و تقویت است و حوزه پژوهشی در این زمینه می تواند نقش موثری در جهت پیشبرد اهداف ورزش و جوانان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تلاش در جهت پیوند علم با حوزه اجرایی ورزش باید متناسب باشد، افزود: ورزش ما از پشتوانه علمی لازم برخوردار است و باید از این ظرفیت در راستای دانش افزایی ورزشکاران بهره مند شویم.

احمدی با تاکید بر اینکه باید ورزش قهرمانی را تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: باید از پژوهش های علمی در راستای رفع نیاز بخش های اجرایی استفاده کنیم و براین اساس تولیدات مان به گونه ای باشد تا همه کسانی که در حوزه ورزش فعال هستند با پشتوانه علمی قوی بتوانند توفیقات ارزشمندی را به دست آورند.

گفتنی است، نخستین همایش دو روزه ارائه یافته های پژوهشی وزارت ورزش و جوانان با حضور دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، دکتر محمدرضا فضلی سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان، مسئولان استانی، ورزشکاران، اساتید و پژوهشگران با شرکت 11 استان کشور امروز در رشت آغاز شد و فردا با ارائه پژوهش های برگزیده به اتمام می رسد.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil