سه شنبه 1 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل : علی منتظری از برگزاری نشست بررسی مشکلات شرکت چوکا در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت:در نشست بررسی مسائل مرتبط با مشکلات این شرکت صنعتی، قائم مقام معاونت امور صنایع وزارت صنعت،معدن و تجارت،نماینده استاندار محترم گیلان، نمایندگان گروه هلدینگ صنایع سلولزی شرکت شستا و مدیریت شرکت چوکا نیز حضور داشتند.

وی افزود:این نشست با پیگیری های به عمل آمده توسط استاندار محترم گیلان و مذاکرات ایشان با وزرای محترم صنعت، معدن و تجارت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی جهت بررسی و رفع مشکلات شرکت چوکا برگزار شد.

منتظری تصریح کرد:در همین راستا براساس تصمیات اتخاذ شده در نشست مذکور مقرر شد فعالیت شرکت چوکا ظرف چند روز آینده مجدداً آغاز گردیده و تولید این شرکت از سرگرفته شود.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان ادامه داد:با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده مقرر شد تأمین مواد اولیه شرکت مذکور برای آغاز تولید صورت پذیرد و با خرید مواد اولیه، تولید شرکت تداوم یابد.

وی افزود:طبق اعلام مدیریت شرکت چوکا دو ماه از حقوق معوقه کارگران شرکت مذکور پرداخت شده و قرار است از این ماه به صورت مرتب حقوق ماهانه کارکنان این شرکت با راه اندازي واحد پرداخت گردد.

منتظری تصریح کرد:رفع بخشی از مشکلات این شرکت از محل فروش محصولات تولید شده، نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد:مهم ترین موضوع در زمینه تداوم فعالیت و استمرار تولید و شکوفایی شرکت چوکا بحث نوسازی اساسی آن می باشد که دارای مصوبه سفر ریاست محترم جمهور به استان نیز هست که می بایستی با همکاری مناسب شرکت شستا و صندوق بازنشستگي صورت پذیرد و مسئولان استانی نیز همراهی و همکاری لازم را در این زمینه بعمل خواهند آورد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با مجموعه اقدامات صورت گرفته و پیگریهای در دست اقدام، شاهد رونق تولید و شکوفایی این شرکت باشیم و با اجرای مصوبات مرتبط با چوکا دوره جدیدی از فعالیت پایدار و پویای این مجموعه آغاز گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین از پیگیری های مجدانه و همراهی دلسورانه تمامی مسئولان ذیربط در این زمینه به ویژه تأکیدات استاندار محترم گیلان تقدیر نمود و گفت: انشاءالله با تداوم حمایت ها و پیگیری ها موجبات حفظ اشتغال موجود و توسعه فعالیت شرکت چوکا فراهم شده و با تلاش و کوشش کارگران و کارکنان این شرکت شاهد بازگشت به روزهای اوج در این مجموعه باشیم.

 

 

ایسنا

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil