چهارشنبه 2 مرداد 1398

به گزارش گروه دریافت خبر پایگاه خبری تحلیلی نوداد گیل :رضا مسرور عصر دیروز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی حسن‌رود با اشاره به اینکه فعالیت صنایع از موضوع‌های مهم در مناطق آزاد است اظهار کرد: مسؤولان تلاش می‌کنند مشکل واحدهای صنعتی استان و منطقه آزاد انزلی را برطرف کنند.

وی، نخستین مشکل واحدهای تولیدی را موانع اداری عنوان کرد و افزود: سال‌های گذشته مزایای منطقه آزاد در شهرک صنعتی انزلی رعایت نمی‌شد و این مشکل اکنون برطرف شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه امور مالیاتی از جمله مشکلات واحدهای تولیدی در این منطقه بود، تصریح کرد: با رایزنی با دستگاه‌های مربوطه مشکل مالیاتی واحدهای صنعتی منطقه آزاد انزلی برطرف شده است.

مسرور متذکر شد: طبق ماده 115 برنامه پنجم توسعه کشور تمام فعالان اقتصادی باید اظهارنامه مالیاتی را پر کرده و ارائه کنند و این موضوع اکنون انجام می‌شود.

وی با اشاره به صادرات 440 هزار دلاری واحدهای مستقر در شهرک صنعتی انزلی در سال 91، بیان کرد: سال گذشته صادرات واحدهای مستقر در منطقه آزاد انزلی به 42 میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

رئیس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی به رشد مناسب صادرات کالا از این منطقه اشاره کرد و گفت: فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد انزلی بسیار بالاست و می‌طلبد تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

مسرور با تأکید براینکه مشکل شهرک صنعتی انزلی توسعه آن است، خاطرنشان کرد: طبق طرح جامع منطقه آزاد انزلی اراضی محدوده اطراف شهرک صنعتی حسن‌رود، صنعتی در نظر گرفته شده اما حفاظت محیط زیست این محدوده را حریم تالاب انزلی محسوب کرده است.

وی بر اجرایی کردن مزیت‌های منطقه آزاد انزلی در این محدوده تأکید کرد و یادآور شد: اکنون برای هر کدام از متقاضیان اطراف شهرک صنعتی حسن‌رود مجوز ایجاد واحد تولیدی را صادر می‌کنیم زیرا این محدوده با تالاب انزلی فاصله بسیاری دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه روسیه بازار بسیار خوبی برای محصولات تولیدی در گیلان است، اظهار کرد: شهرک صنعتی انزلی بهترین مکان برای صادرات کالا از این استان محسوب می‌شود.

مسرور از فعال کردن 40 واحد صنعتی با ایجاد 980 شغل در مدت دو سال گذشته در شهرک صنعتی انزلی خبر داد و گفت: بخش بسیاری از مشکلات مربوط به مسائل بانکی بوده که برطرف شده و برخی از این مشکلات باقی‌مانده است.

 

 

فارس

نظرات
کد امنیتی روبرو را وارد کنید
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نوداد گیل می باشد
2015 © Nodad Gil